Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    688
Член од
16 октомври 2020
Мислења
2.626
Поени од реакции
5.558
Не знам дали е вистина ова дека Си пред некоја недела на конгресот рекол дека светот до 2035 ќе биде Биполарен :D

In February China said there was a need to establish a multipolar world order. During Xi's coronation ceremony 2 weeks ago they said the world order needs to be bipolar by 2035.

Се знае каде е местото на Русија :pos:
Светот е веќе мултиполарен, само уште не е официјално.
дарко холмс страјкс аген
признај се измачи месец два да го најдеш кој е :icon_lol:
Одговори ми на прашањето.
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.343
Поени од реакции
18.223
Сабајлево русите за да се пофалат дека Украинците уништиле само 15 вагони со гориво и другите се нечепнати и тоа го објавија на телевизија ...


По некој сат Украинците му згнетија уште три ракети од Химарс :pos:
И ги ебаа останатите вагони.
 
Член од
30 август 2011
Мислења
1.106
Поени од реакции
1.364
Одговори ми на прашањето.
:icon_lol: не тој служи за да се ловат неписмењаци како тебе кои не разликуваат апачи од блек хок а сакаат да се мешаат во воени теми и кога ќе ги заклоцаат пошто ништо не разбираат се фаќаат за аватари и за постови за семинарски од пред 10 години. :icon_lol::kuracc::kuracc::kuracc::kuracc::kuracc:
Иначе јас се молам пошто сум христијанин не се клањам, се клањате вие љубителите на козоебачи и на иранци(козоебачи х2) :icon_lol:
 
Член од
10 јануари 2008
Мислења
745
Поени од реакции
1.890
Баце тебе ти се измешале лончињата, не е ова Авганистан за жуто да се пука малиот :icon_lol:
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.249
Поени од реакции
21.995
тревога вмровски хумор
не заборавајте сите да се напиете јод :icon_lol:
E ova od sekogas me interesirase.
Ti kako se dozivuvas taka ko ke se gledas pred ogledalo.
Nie te gledame kako najobicno severdjance, ne e toa nekoja tajna, no ete misterija mi e ti kako se dozivuvas. Bas me interesira sto mu se mota vo glavata na eden prosecen komunjarski severdjan.
Aj udovo li mi, ziti mene.
 
Член од
16 октомври 2020
Мислења
2.626
Поени од реакции
5.558
:icon_lol: не тој служи за да се ловат неписмењаци како тебе кои не разликуваат апачи од блек хок а сакаат да се мешаат во воени теми и кога ќе ги заклоцаат пошто ништо не разбираат се фаќаат за аватари и за постови за семинарски од пред 10 години. :icon_lol::kuracc::kuracc::kuracc::kuracc::kuracc:
Иначе јас се молам пошто сум христијанин не се клањам, се клањате вие љубителите на козоебачи и на иранци(козоебачи х2) :icon_lol:
Тие козоебачи ти ги ебаа сите Апачиња, Блек Хокови и твојата империја во глобала. :kuracc:
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.343
Поени од реакции
18.223
Putin: Russia weren’t responsible for starting the “special military operation”

Господине милицаец, јас не сум крив, таа шеташе во мини сукња, ме предизвика.
Непознат Авганистанец во Германија.
 
Член од
28 август 2013
Мислења
4.218
Поени од реакции
12.840

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.249
Поени од реакции
21.995
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.343
Поени од реакции
18.223
Пред малце ти ли беше тој што кажа дека гарантирале дека нема да употребат нуклеарно оружје?
Господинот Владимир Владимирович денеска лично го изјави тоа, при чиста совест како што можев да приметам.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.844
Поени од реакции
26.429
Тие козоебачи ти ги ебаа сите Апачиња, Блек Хокови и твојата империја во глобала. :kuracc:
Дарко, само ти смеј се, ќе видиш за 13 дена кога ќе падне Крим, ќе остане Путин со опашот во раце. И плус го слушаше ли говорот, виде ли како му слзи левото око и како му е здрвен левиот максиларен синус. Готови се бе. Прашање дали ќе издржат до нова година.
 
Член од
30 август 2011
Мислења
1.106
Поени од реакции
1.364
E ova od sekogas me interesirase.
Ti kako se dozivuvas taka ko ke se gledas pred ogledalo.
Nie te gledame kako najobicno severdjance, ne e toa nekoja tajna, no ete misterija mi e ti kako se dozivuvas. Bas me interesira sto mu se mota vo glavata na eden prosecen komunjarski severdjan.
Aj udovo li mi, ziti mene.
Народен херој заштитник на широките народни маси од токсичен вмровски хумор :icon_lol:
а како ме доживува битолчанец никогаш не ме интересирало :icon_lol: додуша ти не си баш битолчанец така да не го пуштам локал патриотизмот на десетка:icon_lol:
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.844
Поени од реакции
26.429
Господинот Владимир Владимирович денеска лично го изјави тоа, при чиста совест како што можев да приметам.
Така е шефе, кај имаат гз да употребат нуклеарно оружје без паметни ракети. На раце ли ќе ги носат ракетите.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom