Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    686

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.840
Поени од реакции
26.424
Зборуваме за невработеност. Дај боже и за твоја глава, па со впн да осетиш како е :)
Се ситите бате, не зборите... Разликата е огромна. Збори Игорче, збори феникс, ти, заедно со Бугарите и по некој романски нацист... се ситите..
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.209
Поени од реакции
21.948
Tehnicki ako od Romanija poletuvaat avioni koi napagjaat ruski voeni i civilni celi, toa nejze ja pravi legalna cel na ruskite vooruzeni sili. Neznam dali tuka NATO ke se povika na ona napadnata clenka posto vo slucajot Romanija e taa koja napagja.
 

The xx

Russia state-affiliated bot. ☑️
Член од
8 април 2013
Мислења
6.471
Поени од реакции
12.253
Ve prasav za mapa da postnete.. na kraj na denot sme..
Немаат уште објавено. Како и да е нема големи промени од вчерашните позиции. Се консолидираат позициите, и се правеа некои напори за извлекување на граѓаните но без некој успех.
 

k3b

Член од
17 декември 2010
Мислења
2.811
Поени од реакции
4.287
Се ситите бате, не зборите... Разликата е огромна. Збори Игорче, збори феникс, ти, заедно со Бугарите и по некој романски нацист... се ситите..
Терај магарето сеа ајде


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

PROROKOT

Ќе ме биде...
Член од
16 февруари 2022
Мислења
4.214
Поени од реакции
4.341
Tehnicki ako od Romanija poletuvaat avioni koi napagjaat ruski voeni i civilni celi, toa nejze ja pravi legalna cel na ruskite vooruzeni sili. Neznam dali tuka NATO ke se povika na ona napadnata clenka posto vo slucajot Romanija e taa koja napagja.
Романците сами од себе направија потчинета држава, која влезе во ОТАН, па штом е дел од таа воена заедница, не смее да стори ништо по свое наоѓање, без дозвола од ОТАН, што значи дозвола од САД.

Путин им посочи на Полјаците дека ќе станат легитимна мета ако воени авиони полетуваат од нивната територија, насочени против руската армија на украинска земја, така да истото тоа предупредување би важело и за Романците.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.840
Поени од реакции
26.424
Tehnicki ako od Romanija poletuvaat avioni koi napagjaat ruski voeni i civilni celi, toa nejze ja pravi legalna cel na ruskite vooruzeni sili. Neznam dali tuka NATO ke se povika na ona napadnata clenka posto vo slucajot Romanija e taa koja napagja.
Стварно интересно прашање е ова. Ако провоцираат дали се активира колективна одбрана. Да речеме дојде некој лудак на власт во Турција и му текне да ја нападне Русија или Иран или како и да е... Зарем сите ќе одат јабана ради тој лудак.

Ќе биде јако ако ги насскаат американциве за такво нешто, па после им речат не важи, не требаше да се закачате. Ко онаа скопската „ако ти рече некој да рипнеш у Вардар, ти ќе рипнеш?“
Автоматски споено мислење:

Еве колку да се подсетиме за што е темата и дека се случува нешто:


Денеска на југот се завземени еден куп градчиња, попут Токмак, Василевка и се стега обрачот околу Запорожје, кај што BTW, почнале да делат оружје на народ по принципот на Киев.

На исток веќе чистат еден џеб полн со нацисти. Уште еден ќе дојде на ред, а третиот најголем џеб покушава да се пробие кон мариопољ да си ги ослободи другарчињата ама на два пати ги начекале убаво и ги масакрирале. Доста гадни сцени со мртви нацисти.
 
Последно уредено:
Член од
31 јануари 2022
Мислења
377
Поени од реакции
995

Започнаа да го користат технолошкото Америчко војување, од далечина (инаку 3 месеци секојдневно користено врз Србија). До сега го избегнуваа, очигледно им пукна филмот.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom