Препорачајте ми мотор :)

vlay_markoman

r3k1NNz0R.mp3
Член од
24 септември 2012
Мислења
176
Поени од реакции
43
idi u bugarija so tie pari ke zemes motor tamu pa posle dosobiraj za dokumenti :P
 

Ron0n

The Mercedes Guy
Член од
16 август 2009
Мислења
351
Поени од реакции
198
Здраво на сите имам план да си купам мотор. Кога завршив 8мо ми купија Keeway Fact NKD супер ми заврши работа, сега за матура имам во план да си купам поголем мотор, веќе имам кола и веспата така да потрошувачка не е многу битна. Моментално имам 3,000 евра, но можам да соберам уште 1,000, 1,500 ако треба.
Јас имам во план да си земам Aprilia RS 125, но во Dinamix го нема веќе тој модел, го има новиот а 4 тактни не баш да ми се свиѓаат, па сега незнам што да одберам.
Помагајте ;)
Добар почетнички мотор (а сепак брз за да можеш да го возиш многу години понатаму) е Kawasaki er-6n. Еве еден оглас http://www.reklama5.mk/Details.aspx?ad=965320. Се вклопува и во твојот ценовен ранг :)

не би ти препорачал Априлија РС125 дури и да најдеш на ново, бидејќи многу брзо ќе ја надраснеш и ќе ти стане пропадната инвестиција. Тие се за богати 16-годишни деца кои имаат мерак да возат суперспорт.

Прочитај и некое ривју на интернет за кавасакито што ти го препорачав ако ти се бендиса и ќе видиш дека е меѓу моторите кои ги препорачуваат за оние кои сакаат да се качат на голем мотор што не е за потценување, а сепак има доволно смирена машина да можеш да ја раководиш убаво :)

Сите други суперспорт мотори (yamaha r6, suzuki gsxr, kawasaki ninja zx6r...) се самоубиство за почетник.
 
Член од
25 мај 2013
Мислења
115
Поени од реакции
68
леле друже фала ти, сега пак ќе почнам да се замарам со воа xD
иначе за мотор, ако сум на твое место ќе си се подновам со R6-ка и ич глава да не те боли, не е баш за почетник ама за недела-две интезивно возење ќе се уходаш :)
http://reklama5.mk/Details.aspx?ad=924159
 
Член од
14 август 2010
Мислења
104
Поени од реакции
22
Druze sto i da zimas, zimaj.. samo da e HONDA
koga bi gi imal tvoite pari bez razmisluvanje bi zeml CBR 600 ili 900 ( poleven ) ;)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom