Препораки за игри

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.992
Ти не дупчиш..или?
RE2 remake излезе лани.
Re7 излезе преклани.
Re3 излезе пред две недели(уште не е кракована)
Stat of decay излезе лани.
DUSК декември 2018
Да не очекуваше сељачки гомна во стилот на Amnesia?
Remake, не зезај сеа.
Оние Fear и Stalker најмалку 10 години стари.

Фала ај. Ќе ги извртам трејлерите па ќе одлучам.
 
Член од
3 март 2013
Мислења
348
Поени од реакции
368
Remake, не зезај сеа.
Оние Fear и Stalker најмалку 10 години стари.

Фала ај. Ќе ги извртам трејлерите па ќе одлучам.
Metro redux
Metro last light
Metro exodus

Игриви се кратки, но мислам дека се едни од подобрите aпокалиптик хорор фпс жанр
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.591
Поени од реакции
38.738
некако не искачаат игрици задњиве години како порано или така ми се чини? Мислам големи игри, а не некои што двајца програмери ја праеле 5 години. До пред 10тина години еден куп имаше у годината, некако ми делува како младинава е заслепена од тоа пубг и фортните, па само тоа играат
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.223
Поени од реакции
22.403
некако не искачаат игрици задњиве години како порано или така ми се чини? Мислам големи игри, а не некои што двајца програмери ја праеле 5 години. До пред 10тина години еден куп имаше у годината, некако ми делува како младинава е заслепена од тоа пубг и фортните, па само тоа играат
Доста жанрови на игри се веќе и мртви зошто не може од нив да се праат константни пари на нет.
На пример ново РТС нема искочено едно 10 год. А последниот бран на РТС-а беше пред 15 год.
Сега последниве 2 год само некои римејкови се праваат на најдобрите РТС-а од пред 20 год.
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.992

Не е хорор, ама зошто не кажуете дека има вакви работи?
 
Член од
1 ноември 2019
Мислења
357
Поени од реакции
356
Ја изиграв Нио (Nioh). Немав намера да ја играм ама бидејќи ептен ја испофалија новата Nioh 2 што излезе во март решив да ја почнам првата. Играта е од оние "тешки" игри како што се Dark Souls, Sekiro, Bloodborne кои што немаат можност за селектирање тежина (Easy, Normal, Hard). Споредена со овие три, Нио според комбатот највеќе потсеќа на Секиро но според надоградбата на самиот карактер потсеќа на ДС и ББ.

Ова не значи дека ако ги немате играно ваков тип на игри дека Нио нема да ви се допадне, може ќе ви е тешка и комплексна на почетокот но сите ние сме се соочиле со тоа.

Играта позитивно ме изненади, не очекував дека ќе се навлечам на комбатот кој е доста брз, возбудлив и интересен, има 7 типа на оружја со кои тепаш од блиску и кои можеш поединечно да ги надоградуваш, исто така има и три типа на оружја за од далеку кои што паралелно ги користиш кога ќе имаш потреба. Дејствието е сместено во Јапонија и малку во Лондон Англија кон крајот на 16 и почетокот на 17 век.
 

Jankoff

Run that, pass that.
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.638
Поени од реакции
2.604
Дечки видете ја играва на кратко, ЗА ОНИЕ КОЈ ИМААТ СОНИ 4 ТРИТЕ ДЕЛА НА UNCHARTED БЕСПЛАТНО МОЖЕТЕ ДА ГИ СИМНЕТЕ ДО 5-ТИ МАЈ. https://www.youtube.com/watch?v=koEaG03QsbE
 
Член од
1 ноември 2019
Мислења
357
Поени од реакции
356
Првите три дела од Uncharted и Journey, не сум 100% сигурен но изгледа игрите можат да ги преземат и тие што немаат PS+
 

Jankoff

Run that, pass that.
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.638
Поени од реакции
2.604
Првите три дела од Uncharted и Journey, не сум 100% сигурен но изгледа игрите можат да ги преземат и тие што немаат PS+
Можат да, си ги симнав јас. затоа и пишав да ги симнат сите што имаат пс4 без разлика на пс+
 
Член од
15 јуни 2013
Мислења
1.680
Поени од реакции
2.509
Некој да предложи стратегија? Да не е само од Total War сериите, AOE, Warcraft 3.
 
Член од
14 ноември 2013
Мислења
6.303
Поени од реакции
19.653
Некој да предложи стратегија? Да не е само од Total War сериите, AOE, Warcraft 3.
RTS, grand strategy или нешто слично?

Europa Universalis IV, Crusader Kings II, Hearts of Iron II/III/IV, Stellaris, Imperial Glory, Civilisation V/VI, Starcraft, Red Alert, XCOM 1/2, Age of Empires IV, Anno 1800, Surviving Mars, Endless Legend, Rise of Nations, Rise of Nations : Rise of Legends, Tropico 5/6, Dawn of War, Sins of a Solar Empire, The Banner Saga, Warhammer 40,000: Gladius.
 
Член од
15 јуни 2013
Мислења
1.680
Поени од реакции
2.509
RTS, grand strategy или нешто слично?

Europa Universalis IV, Crusader Kings II, Hearts of Iron II/III/IV, Stellaris, Imperial Glory, Civilisation V/VI, Starcraft, Red Alert, XCOM 1/2, Age of Empires IV, Anno 1800, Surviving Mars, Endless Legend, Rise of Nations, Rise of Nations : Rise of Legends, Tropico 5/6, Dawn of War II, Sins of a Solar Empire, The Banner Saga, Warhammer 40,000: Gladius.
Било што,

Rise of Nations/Легендс ги имам играно, баш пред малце пишав во друга тема, Старкрафт, АОЕ4 уште не е излезена, Dawn of War.

Другиве не ги имам играно, ќе ги проверам. Фала
 

kazanski

чилакс
Член од
3 октомври 2011
Мислења
461
Поени од реакции
490
не знам во кој вид стратегии спаѓа оваа (turn-based ваљда), али ја потеков од играње, ги играм уште кога беа Terror from the Deep, како и Commandos, Shadows over Riva, Baldur's, Ice Wind.... а сега ја чекам Baldur's Gate III, рекоа Септември.
Другар што не е гејмер, зема лаптоп, му ја инсталирав XCOM, се навлече како хорсајла на фолија.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom