Препорака за wireless рутер

Tanes

Ништо Море!
Член од
23 јули 2006
Мислења
664
Поени од реакции
6
Router Wireless

Барам Рутер Вирелес ама да фаќа на 100 метри!!! Пример да го ставам на кровов и сеа 100 метери потака да фаќа добар сигнал!!
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Брат, ако незнајш што е најдобро, прашај што е најскапо. Д-линк сигурно нема да фаќа 100м. А ти 100 м чист простр сакаш да опфатиш? Оти најмногу сигналот се губи од ѕидови. Мислам дека Линксис ке ти брка работа. Само треба да се тестира. Вака можиме само да нагаѓаме што ке ти е оптимално.
 
Член од
8 февруари 2007
Мислења
2.931
Поени од реакции
251
СМЦ имам таков рутер многу слабо фаќа незнам што е дали е до ѕидовите или што ???
 
Член од
9 август 2007
Мислења
105
Поени од реакции
4
Ok изгледа неможе тоа што сакам.Сакам рутерот да биде кај мене и јас да си имам интернет на мојот компјутер а другите што ке бидат со мене во мрежа да немаат интернет
Брат ке си купиш БЕЖИЧЕН РУТЕР и ке си го линкуваш со WADSL модемот па после во конфигуриранје на рутерот во FIREWALL - LAN to WAN ќе си а внесиш само твојта IP адреса или MAC адреса и сето ке биде во ред само ти ке имаш интернет а другите компјутери ке ти бидат во LAN.
 
Член од
8 февруари 2007
Мислења
2.931
Поени од реакции
251
а за мене да ми кажете СМЦ имам таков рутер многу слабо фаќа незнам што е дали е до ѕидовите или што ???
 

draganask

те сакам СОНЦЕ
Член од
4 декември 2007
Мислења
401
Поени од реакции
24
Здраво. Имате ли идеја каде можам да најдам поволен бежичен рутер (до 2000ден). Имаше еден кој имав прилика да го тестирам од Gembird, иако марката не е на завидно ниво, рутерот се покажа одлично и лесно се подесува. Во Анхоч истиот е 2150 ден, а случајно налетав на него во АМЦ за 1640 ден ама додека јас се наканам сите ги продале. Идеја има некој каде да барам ??? Благодарам.
 

nozo.mk

Ultras Karpos Boys
Член од
6 септември 2007
Мислења
472
Поени од реакции
18
Јас го имам тој Gembird-от го земав пред некој месец од Анхоч околку 2200 денари.Задоволен сум од рутерот
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Здраво. Имате ли идеја каде можам да најдам поволен бежичен рутер (до 2000ден). Имаше еден кој имав прилика да го тестирам од Gembird, иако марката не е на завидно ниво, рутерот се покажа одлично и лесно се подесува. Во Анхоч истиот е 2150 ден, а случајно налетав на него во АМЦ за 1640 ден ама додека јас се наканам сите ги продале. Идеја има некој каде да барам ??? Благодарам.
Би требало ако го имаат сеуште во АМЦ да може да се нарача... Ако го нема, којзнае дали ке го добијат, за колку време и колку би ти се чекала. Ако не, земај го од Анхоч, не верувам дека ке најдеш нешто поевтино, Д-Линк е 3.000 денари, поевтин од него до сега немам начекано. Овај е прв.
 

THE_PIRAT

Avanti Formica atomica!
Член од
14 февруари 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
79
А ке може за мене една препорака за SWITCHER :pipi::pirat:
 
Член од
22 февруари 2008
Мислења
1.647
Поени од реакции
45
Мислам дека Linksys е број еден !!! Имав D-Link, ама катастрофа се покажа, го заменив за Линксис и нема гајле, ТОП..
 
Член од
1 март 2007
Мислења
110
Поени од реакции
13
Ќе бидам краток !

Linksys не затоа што имам 3 (три), туку што добивам впечаток
дека работат дури и кога нема струја :vozbud::pos2:
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
Level one....Ниеднаш досега откога го имам купено ми нема направено проблеми...

*Откога го купив, досега, не сум го ни исклучил...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom