Препорака за таблет?

Член од
29 ноември 2014
Мислења
998
Поени од реакции
3.999
Поздрав луѓе, буџетот е 500 евра. Над тоа не би сакал да одам, бидејќи немам потреба за тоа.

Таблетот ќе се користи воглавно за Јутјуб, по некој стрим кошарка, учење јазик, тука и таму по некој филм и периодичен гејминг, ма да ретко играм игри.

Однапред благодарен.
 

The Savior

Is with me
Член од
29 јули 2021
Мислења
4.685
Поени од реакции
9.270
Samsung Galaxy Tab A8 Tablet, Wi-Fi RAM 4GB/64 GB, 2022, Android 11.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.886
Поени од реакции
35.718
Под сумата која ја бараш, и двата ќе ти бркаат работа, кинезот веројатно ќе има полош софтвер на долг период, но е подобар на перформанси:


или

 

YuZe

Fortune favors the Brave
Член од
22 септември 2005
Мислења
1.138
Поени од реакции
871
Од Apple имаш 9th and 10th gen iPad.

9th Gen ~300$
10th Gen ~450$
 
Член од
29 ноември 2014
Мислења
998
Поени од реакции
3.999
Под сумата која ја бараш, и двата ќе ти бркаат работа, кинезот веројатно ќе има полош софтвер на долг период, но е подобар на перформанси:


или

Ова беа и моите избори и меѓу нив се двоумев, плус барав да најдам S8. Ама некако најзагреан сум за Padot од Xiaomi и најверојатно тој ќе биде изборот. Или евентуално од Амазон ќе земам S8. Фала секако :)

Од Apple имаш 9th and 10th gen iPad.

9th Gen ~300$
10th Gen ~450$
Ејпл и iOS не ни гледав бидејќи не сум фан на iOS еко системот, иако Ајпадите се број еден во светот на таблетите. Се на се, не изгледа и ова лошо, видов дека има 10та генерација за 450 евра па ќе разгледам. Фала.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom