Пренос на сопственост на моторно возило

Член од
11 февруари 2023
Мислења
13
Поени од реакции
1
Здраво, ми треба помош околу пренос на возило. Малолетен сум и имам важечка лична карта, ме интересира дали можам да имам возило на мое име покрај тоа што сум малолетен?

Sent from my SM-A037G using Tapatalk
 
Член од
11 февруари 2023
Мислења
13
Поени од реакции
1
Стаи на татко ти или мајка ти,пак со твои пари земи си . После 18 за 800 денари на нотар само превод на сопственик
Тоа е најмал проблем. Казните и останатите проблеми ке одат кај нив, тоа ми е главна причина зошто сакам возило на свое име.

Sent from my SM-A037G using Tapatalk
 
Ф

Флеш

Гостин
Тоа е најмал проблем. Казните и останатите проблеми ке одат кај нив, тоа ми е главна причина зошто сакам возило на свое име.

Sent from my SM-A037G using Tapatalk
Нека идат,ќе си плаќаш ти .Тоа е цена за ризикот.
 
Ф

Флеш

Гостин
Хахахахахах, мудро мудрооо!!!

Sent from my SM-A037G using Tapatalk
Реално. За нешто,мора да си платиш . Тоа е што на нив ќе ги замараат . Ако имаш да плаќаш казни,тоа е цена на ризик да си спремен
 
Член од
11 февруари 2023
Мислења
13
Поени од реакции
1
Реално. За нешто,мора да си платиш . Тоа е што на нив ќе ги замараат . Ако имаш да плаќаш казни,тоа е цена на ризик да си спремен
Ваљда имаат милост џандарите

Sent from my SM-A037G using Tapatalk
 
Член од
5 мај 2016
Мислења
138
Поени од реакции
103
Здраво, ми треба помош околу пренос на возило. Малолетен сум и имам важечка лична карта, ме интересира дали можам да имам возило на мое име покрај тоа што сум малолетен?

Sent from my SM-A037G using Tapatalk
Ако имаш лична карта, може да биде на твое име, ти треба нотарски договор за префрлање на твое име и нормално нотар.
Нормално ако немаш возачка несмееш да го управуваш.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom