Предлог таблет

M

Mr.T

Гостин
Дали некој знае да ми предложи (или е сопственик) на таблет кој е во рангот на евтини таблети до некаде 5-6.000 ден?
Во план ми е да купувам во скоро време, за некој месец. Конкретно ми треба за сурфање на нет, музика, филм/серија, читање книги/презентации за факултет и сл.
Искрено не сум добар во проценување на квалитети на ИТ уреди од читање на нивните делови што ги поседуваат. Знам дека поскапите се секогаш екстра али сега за тоа се нема баш пари.
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
5.044
Поени од реакции
7.069
Пред 3 месеци си купив ваков таблет и одлично ме служи до сега. Одличен е за читање презентации/документи. Исто така одличен е и за сурфање,гејминг,филмови. Го препорачувам.
 
Член од
29 септември 2016
Мислења
464
Поени од реакции
285
Пред 3 месеци си купив ваков таблет и одлично ме служи до сега. Одличен е за читање презентации/документи. Исто така одличен е и за сурфање,гејминг,филмови. Го препорачувам.
многу јака машина ова за малку пари
само екранот каков е IPS или TN
какви се боите и аглите на гледање?
 

Arwen Undómiel

don't quit the chase
Член од
28 јануари 2016
Мислења
209
Поени од реакции
429
Предлог за графички таблет за почетник?

Сакам да преминам од хартија и пенкало, на таблет и PC. Немам никогаш цртано на таблет, ниту користено програми за дизајни, ептен сум почетник. За сега, ќе се испробам со логоа и дизајни за маици, нешто полесно.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom