Првиот пат со или без крв

Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.124
Поени од реакции
15.950
Фала фала за честитките си дочекав и јас :smirce: :DХмм за гинеколог толку паничам и не сум била до сега а се надевам нема да имам потреба да одам.До душа дечкоми цело време ми збори не се секирај кај секоја девојка е различно не мора да значи дека мора да има крв и со тоа ми олеснува ама па не ми се оставаше некако без да прашам тука :LOL: женска психа:)
Јас пак ќе кажам, здравјето си го чуваш сама, не други да те убедуваат дека ти е ок, ипак ти најдобро знаеш како ти работи телото.
На гинеколог не е за потреба само да одиш, се оди за рутински контроли. Има девојчиња што од пубертет одат и тоа си е сосема рутински, а не од проблем некој.

Не знам стварно што е работава со идење на гинеколог толку проблем, не зборам за тебе, туку општо климата во државава е алармантна на тоа колку девојчиња, па и жени го гледаат тоа ко срамна работа, па страв имале, па ќе лечиме инфекции со камилици и сода ... Не разбирам. Додуша познавам девојки на моја возраст од 25 год што никогаш не отишле на преглед, така што, сами си се виновни за последиците по нивното здравје.
 
Член од
20 јуни 2016
Мислења
257
Поени од реакции
120
@MAJA 345 се согласувам со тебе но ете едноставно лично јас одењето на гинеколог си мислам дека е само доколку имаш проблем некој но не е така. Самата помисла дека треба таму на гинекологот да му се соблечам и да ме буричка внатре не знам срам ми е :pos:Ама па од друга страна не обрнуваме внимание на здравјето токму од овие глупости срам ми е ова она. Иако сите знаеме дека посебно после првиот сексуален однос треба почесто да се посетува гинеколог. Се надевам ке соберам храброст и јас :misticen:
 
Член од
8 јули 2015
Мислења
181
Поени од реакции
593
@WinterGirl ако ти е срам можеш да најдеш жена гинеколог. Нема да ти биде толку срам да се соблечеш.Кога ќе имаш некој проблем или прашање нема да ти биде незгодно да прашаш, да разговараш за тоа затоа што и она е жена и ќе те разбере.
Едноставно нема тука срам здравјето е најбитно.:D
 
Член од
4 јануари 2015
Мислења
1.151
Поени од реакции
512
A??[DOUBLEPOST=1492241138][/DOUBLEPOST]

Лубрикантот е погоден да се користи посебно за почетници вака како мене (мислам на прв вагинален секс). Гугл е тука отвори ке прочиташ[DOUBLEPOST=1492241418][/DOUBLEPOST]

П.с а што е ова СВАТИВ? Или мислеше на сФатив?[DOUBLEPOST=1492241862][/DOUBLEPOST]

Фала фала за честитките си дочекав и јас :smirce: :DХмм за гинеколог толку паничам и не сум била до сега а се надевам нема да имам потреба да одам.До душа дечкоми цело време ми збори не се секирај кај секоја девојка е различно не мора да значи дека мора да има крв и со тоа ми олеснува ама па не ми се оставаше некако без да прашам тука :LOL: женска психа:)
Не,лубрикантот е за позади[DOUBLEPOST=1492267402][/DOUBLEPOST]За да не боли има друг метод,да се опуштиш да се навлажниш
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.735
Поени од реакции
24.383
Не збориме за трудење збориме за лубрикант он колку и да се труди јас толку бев преплашена оган не ме палеше у тој момент :P но со лубрикант си беше влажно :(
Батали ги, не ги слушај и не се објаснувај.
 
Член од
20 јуни 2016
Мислења
257
Поени од реакции
120
Не,лубрикантот е за позади[DOUBLEPOST=1492267402][/DOUBLEPOST]За да не боли има друг метод,да се опуштиш да се навлажниш
Ти никогаш нема да сФатиш бидејки ти не сакаш да сФатиш туку да сВатиш во тоа е проблемот
 

Kajgana Shop

На врв Bottom