Прашање

Член од
4 мај 2020
Мислења
1
Поени од реакции
0
Здраво
Незнам дали темата е за тука
Но ме интересира васи искуства
Имам плац кој е НИВА
Како да го променам во ГРАДЕЖНО ЗЕМЈИШТЕ?
Кај се вади маркица и дозвола за градење?
 
Член од
22 април 2020
Мислења
11
Поени од реакции
6
Во Општина извади Извод од план
 
Член од
7 јуни 2011
Мислења
3.526
Поени од реакции
2.229
Колку те чинеше вадењето маркица и дозвола за градење?
 
Член од
24 декември 2013
Мислења
263
Поени од реакции
312
Na rebroto od parnoto IMA tochka koja vlazi non stop.Ne e na spoj so drugo rebro. Rebrata se chisteni lani so Voda od vnatre zasto stanot se renovirase.Sto da pravam?
 
Член од
14 август 2018
Мислења
673
Поени од реакции
1.117
Na rebroto od parnoto IMA tochka koja vlazi non stop.Ne e na spoj so drugo rebro. Rebrata se chisteni lani so Voda od vnatre zasto stanot se renovirase.Sto da pravam?
Ако е гусан радијатор... ништо,мора да го смениш реброто.
Ако е челик може да се завари,и тоа на лице место! Веројатно е корозија,што може да значи скапано место одвнатре.Ќе треба да се избуши дупка,и ако не е многу отидено на лице место се вари.
Ако е алуминиум,исто може да се вари,иако е позаебан.
Ако се надеваше на брзо и ефтино решение,жалам,не постои!
 
Член од
24 декември 2013
Мислења
263
Поени од реакции
312
Ако е гусан радијатор... ништо,мора да го смениш реброто.
Ако е челик може да се завари,и тоа на лице место! Веројатно е корозија,што може да значи скапано место одвнатре.Ќе треба да се избуши дупка,и ако не е многу отидено на лице место се вари.
Ако е алуминиум,исто може да се вари,иако е позаебан.
Ако се надеваше на брзо и ефтино решение,жалам,не постои!
Za zal e gusan radiator. Komplicirano e da se vadi zasto e renoviran stanot I poln so namestaj. Mislev deka ima nekoj premaz odozgora zasto samo koga ke go dopres fnoto na rebroto kako kondenzirana vlaznost ima a na posudata pod koja e stave a samo Edna kapka kako krugce ima bez razlevanje.
 
Член од
14 август 2018
Мислења
673
Поени од реакции
1.117
Za zal e gusan radiator. Komplicirano e da se vadi zasto e renoviran stanot I poln so namestaj. Mislev deka ima nekoj premaz odozgora zasto samo koga ke go dopres fnoto na rebroto kako kondenzirana vlaznost ima a na posudata pod koja e stave a samo Edna kapka kako krugce ima bez razlevanje.
Јас знам дека ти кит/премаз бараше ;)
Затоа и ти реков брзо и ефтино не постои.И нека не те лажат со тоа не фрлај пари за џабе.
Е сега битно! Кога примети дека влажни? Ако е откога заврши грејна сезона,тогаш не е добро.Наесен кога ќе ги стават под притисок и температура може само полошо да стане.
А и менување на радијатор не е богзнае каква процедура,посебно ако е мал да не мора да се вадат ребрата.
 
Член од
24 декември 2013
Мислења
263
Поени од реакции
312
Јас знам дека ти кит/премаз бараше ;)
Затоа и ти реков брзо и ефтино не постои.И нека не те лажат со тоа не фрлај пари за џабе.
Е сега битно! Кога примети дека влажни? Ако е откога заврши грејна сезона,тогаш не е добро.Наесен кога ќе ги стават под притисок и температура може само полошо да стане.
А и менување на радијатор не е богзнае каква процедура,посебно ако е мал да не мора да се вадат ребрата.
Parnoto NE e pusteno no ima voda vnatre. Ne sum vselena vo stanot.
Znachi teshka rabota, pak majstori. Radiatorite Bea stari I demek gi proveruvaa I gi chistea so crevo, site gi vadea ama ete problem. Ti blagodaram za sovetot.
 
На врв Bottom