Прашања и одговори

G1-Killer

Life is a game
Член од
18 декември 2009
Мислења
354
Поени од реакции
458
Здраво сакам да ве прашам колку ке ме чини месечен престој во стан во Битола т.е. ние сме 3 студенти и не интересира колку пари ни требаат за 1 месец престојување.
Благодарам
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.286
Поени од реакции
58.241
од автобуска која бројка да ја фатам за до земјоделски ?
Прашањево малку....

До земјоделски можеш да стигнеш со овие автобуси
2, 2a, 16, 45, 42, 50, 52, 53, 55, 55А, 62, 63, 63А, 63Б, 65, 65А, 65Б, 65B, 66, 66Б, 68, 69

А од која автобуска ? Можам милион комбинации да ти напишам :D

Повеќето од овие поаѓаат од железничка и до Автокоманда возат по истиот пат
 
П

Пепси_

Гостин
Прашањево малку....

До земјоделски можеш да стигнеш со овие автобуси
2, 2a, 16, 45, 42, 50, 52, 53, 55, 55А, 62, 63, 63А, 63Б, 65, 65А, 65Б, 65B, 66, 66Б, 68, 69

А од која автобуска ? Можам милион комбинации да ти напишам :D

Повеќето од овие поаѓаат од железничка и до Автокоманда возат по истиот пат

Па у скопје колку автобуски имате ? :D ти сигурно мислеше автобуска постојка ? :icon_lol:

Станот ми е у близина на автобуската станица,и од таму ми треба автобус до факултетот.....
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.286
Поени од реакции
58.241
Па у скопје колку автобуски имате ? :D ти сигурно мислеше автобуска постојка ? :icon_lol:

Станот ми е у близина на автобуската станица,и од таму ми треба автобус до факултетот.....
Железничка ?
Тогаш како опција ги имаш 52, 53, 55, 55А, 62, 63, 63А, 63Б, 65, 65А, 65Б, 65B, 66, 66Б, 68, 69 и приватната 45ка :)
 

DejanB.

Се залетувам...
Член од
20 декември 2009
Мислења
506
Поени од реакции
14
Има соопштени од УКЛО по колку студенти се запишувале на факултетите ?
 
Член од
17 август 2012
Мислења
49
Поени од реакции
5
Од булевар Јане Сандански- Аеродром до Државна болница само 3ка оди или има и некои други? И дали со таа месечната што ја вадиш можеш да се возиш и со приватните автобуси или само со оние на јсп?
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.286
Поени од реакции
58.241
Од булевар Јане Сандански- Аеродром до Државна болница само 3ка оди или има и некои други? И дали со таа месечната што ја вадиш можеш да се возиш и со приватните автобуси или само со оние на јсп?
Мислам само 3ка.
Само во ЈСП, неможеш во приватните
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.286
Поени од реакции
58.241
A од приватните оди 23? А овие 3А, 3Б возат или не се редовни? :)
23ка приватна оди на релација Ченто-Дом на печат.
Можеш и со неа, но ќе имаш едно 5-10 минути пешки одење.


Распоредот на автобусите на ЈСП го има на jsp.com.mk :)
 

DelPiero10

10ka
Член од
25 февруари 2012
Мислења
583
Поени од реакции
251
за постипломски откако ке аплицираш за колку време отрплика ти одговораат дали си примен?
 
Член од
8 август 2012
Мислења
108
Поени од реакции
23
Me интересира дали некој се запишал на факултетот за туризам и менаџмент од тука?Дали знае колку е годишна школарина.Исто така ме интересира дали има шанси да се влезе на економски државниот со 3.00 просек.Што документи треба,и дали доколку не биде примен ги враќаат парите за пријавување.таа 1000 или 2000 денари колку беше?
 
Член од
7 август 2009
Мислења
115
Поени од реакции
16
Дали знае некој што се случува ако на апликацијата на интернет си пишал дека не прифаќаш со кофинансирање, ама после сакаш со кофинансирање, те зимаат ли во предвид или како оди тоа?
 
H

HoT IcE

Гостин
Кај стојат комбињата или автобусите во Скопје кои возат за Куманово? Покрај факултетов секој пат ме остава кога идам за СК, а за враќање нема ниедно комбе или автобус, мора до железничка да одам.
 
Член од
30 март 2010
Мислења
88
Поени од реакции
212
Ај да си прашам и да ја смирам душичкава, што всушност значи ова прелиминарнава листа, дека си на поише од пола пат да влезеш - секако ако имаш добри бодови, или онака чиста формалност за бодовите да се видат?
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
И од мене едно прашање за овие секундарниве опции пошто сите различно ми одговараат. Значи ја како примарен предмет го избрав историја. И сега постои некој -Икс човек- што избрал да речеме Психологија како примарен, а го ставил Историја како секундарен. Дали ако -Икс човек- не го примат на Психологија а има повеќе бодови од мене, дали тој ќе биде над мене во листата, или под мене? Многу ми е битно ова, одговорете ако знаете со сигурност жити све, малце да се смирам пошто под паника сум ептен.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom