Правиот/вистинскиот момент?

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Е па вака во темава поентата ми е да продискутираме за “правиот“ или вистинскиот момент за почнување една врска,за првиот чекор итн...

На пример колку пати сум сведочела на муабети меѓу другари од типот: А бе зашто не ја баци?
- Па не беше моментот.

Е сега,како човек може да знае КОГА е правиот момент за да тргне во акција или да направи нешто?

Се осеќа ли,дали во себе си викате еве го моментот или си се препуштате на емоциите?

Кој е правиот момент и како може да се препознае?

Ви се случило да помислите: Еј не е сега правиот момент?
И зашто сте помислиле така,имало ли причина?
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
6.775
Поени од реакции
314
Скраја да е да се думав секогаш дали е или не е правиот момент да направам нешто.
Да беше така, во голем број ситуации, и да бил моментот оној “вистинскиот“ ќе сум го испуштела, зашто сум била презафатена прашувајќи се дали ќе има попогоден момент од тој.

Затоа кога осеќам дека сакам да направам нешто-го правам без да си поставувам 1001 прашање и да дозволам моментот да ме одмине.
 
Член од
23 август 2008
Мислења
32
Поени од реакции
3
ВИСТИНСКИOT ми се деси пред 4 месеци,еве уште трае врската...бев во една дискотека и се запознав со една типка, 5 минути подоцна,типкава ми излегува пред мене...и се деси наеднаш све :)
 
Член од
5 август 2007
Мислења
3.579
Поени од реакции
2.564
Е па вака во темава поентата ми е да продискутираме за “правиот“ или вистинскиот момент за почнување една врска,за првиот чекор итн...
Значи ако станува збор за врска,не за некој провод,тогаш сум многу претпазлив да го погодам вистинскиот момент...Значи пред тоа,без разлика дали ден,два,пет,недла,или месец(и),се трудам да и ги произнесам сите мои позитивни особини на девојката,а тоа се случува за време на кафина,прошетки итн.итн,без притоа да зборуваме за нас,туку за секој посебно...и после еден период,кога ке осетам дека постои хемија помеѓу нас,ке го направам првиот потег...и веројатно тоа ке биди пред да се разделиме откако ке ја испратам...за после дома да посакува пак да ме бакни,а мора да чека до другата ден,а со тоа да мисли цела вечер на мене......

А ако станува збор за флертови,или проводи,нема чекање прав момент,ако сака арно ако не,идемо далје за исте паре:):):):toe:
 
Член од
23 август 2008
Мислења
32
Поени од реакции
3
Е сега,како човек може да знае КОГА е правиот момент за да тргне во акција или да направи нешто?
Кој е правиот момент и како може да се препознае?
Тоа беше вистинскиот момент,едносватно се случи,без никакво размислување. Совршено.
 
Член од
10 февруари 2008
Мислења
3.947
Поени од реакции
2.060
Кој е правиот момент и како може да се препознае?

Ама секогаш е моментот...штом сте таму и заедно сте значи сепак е моментот. Прашањето е дали се плашиме или не?
А моментот е тој...само треба да го сфатиме тоа :)))
 

BiG_kIsS

You talk too much... Let me shut you up
Член од
4 септември 2007
Мислења
3.414
Поени од реакции
2.923
Не мислам.... Ако мислам ништо нема да направам :) Едноставно кога ќе ми дојде, тогаш... И да бил и да не бил прав момент :) Некој инстинкт ваљда, незнам... Али досега сум го погодувала правиот момент :) Бар според мене...
 

~BlueBerry~

*I love my dreams*
Член од
8 јануари 2008
Мислења
1.101
Поени од реакции
63
не глеам моменти... тоа иде спонтано
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
Само спонтаност...моментов си иде сам по себе.
 

Ganimed

La Petite Seduction
Член од
18 јули 2008
Мислења
303
Поени од реакции
18
bash taka...momentalno e, nema pravilo-koa ke se poklopi mesto-vreme-raspolozenie-objekt...ondak se lovi, u mutno:pos2:
 
Член од
14 јули 2008
Мислења
1.449
Поени од реакции
50
..ја не мислим..ја се плашим мн:pos2::pos2::pos2::pos2: :tapp:
 
Член од
22 август 2007
Мислења
550
Поени од реакции
16
Кога ќе се најдам во некоја таква ситуација едноставно не ми работи многу мозокот, повеќе се пристуни емоциите и срцето, така да не веруван дека би размислувала дали е вистинскиот момент или не. Обично кај мене срцето секогаш е погласно од мозокот па така да и да пробам да размислувам џабе би ми било....:)
 

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.848
Поени од реакции
23.550
Кога сте солидно алкохолизирани (ни малку ни многу) ако ја биде ја биде, ако не ја биде ќе се правдаш дека си бил пијан/а. Во држава каде што се нешто се калкулира, пресметува, оговара, вистински моменти, пениси-палци, само тоа му е мајката.
 

Тикви4ка

Нарцис со сина крв
Член од
1 март 2007
Мислења
3.134
Поени од реакции
273
Кога сте солидно алкохолизирани (ни малку ни многу) ако ја биде ја биде, ако не ја биде ќе се правдаш дека си бил пијан/а. Во држава каде што се нешто се калкулира, пресметува, оговара, вистински моменти, пениси-палци, само тоа му е мајката.
во право си... малку алкохолизирана состојба и секад ќе е правиот момент... на суво слабо прави моменти
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.496
Никогаш не сум помислил на момент. Обично избрзувам ама се поправам подоцна :back:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom