Права vs. Виткана коса

Каква косата преферирате?


  • Вкупно гласачи
    79

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.537
Поени од реакции
14.670
слабост ми се женски со виткани коси особено,кафеави и црвенкасти :):cool:
 
Член од
24 ноември 2009
Мислења
4.959
Поени од реакции
4.881
Каква сака нека е,само да биде долга да има низ што да поминеш со прсти.
И да ја повлечам во одредена ситуација,во одреден правец. Незнам зошто ама ич нејќам жени со кратки коси.
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
Виткана. Само не афро, нели.. Како на Блејк, али вака:
 
Член од
5 јануари 2008
Мислења
2.801
Поени од реакции
3.053
Мене ми е виткана и си ја сакам таква кој рече дека треба да сакам права? :cool:
Исто така преферирам женски со виткана (природно) коса по авантуристички ми изгледаат.
И мислам дека имаат поголема самодоверба, т.е општо мислам дека бушавите луѓе се поопуштени.
 
Член од
30 јануари 2010
Мислења
468
Поени од реакции
573
Фала Богу дека не може да се генерализира, ама луѓето обично си имаат тип.
Долга. Каква сака нека е виткана, права, полувиткана, прекршена, долга нека е.

Ево да ја земеме Алисија Милано. Тука изгледа ко средношколско педерче кое се кљука со вештачки естроген штотуко излезено од плакарот



А видете ја тука на пример




Ти иде да ја оплодиш со 5 деца, кога ќе се родат да бидат 55 сантима и пет кила и двеста секое. Секси било кратка коса. Свашта.

Тоа и јас викам во кучешки стил како ќе ја фатиш за коса, почитувам луѓе што почитуваат стандарди.
 
Член од
17 јули 2010
Мислења
1.421
Поени од реакции
2.203
Сум за 2. облика на коса! Само да е долга :

Права : (ова ми е цел, уште 1 година и ќе бидам ваква :D)


Виткана :



Косата игра голем дел во изгледот на една жена! Колку подолга, толку поубава е жената!
 

~DaRko

Поштен лопов
Член од
29 март 2009
Мислења
5.888
Поени од реакции
2.481
виткана повеќе ми се допаѓа ама не како пуцвал претерано, туку нешто како локни или брановита или само малку на краевите подвиткана.
инаку зависи од обликот на лицето каква коса ќе ти одговара.
имам една другарка со права коса си и стои убаво и немора воошто да ја пегла. ама некогаш кога ќе ја манат будалите да ја извитка (мали локни) е тогаш е како вештерка од филмовине. а кај девојките и не ја забележувам многу, многу косата. мене ми е поважен карактерот, телото, лицето е тек после косата.
коса може да се израсне или да се скрати, да се извитка или да се исправи во секое време ама карактерот не. :)
 

smihajlo

Superposition, Relentless
Член од
11 август 2010
Мислења
3.668
Поени од реакции
4.397
Имам права.:cool:
Кај женските сакам прво долга коса и виткана, но секако на некои повеќе им стои права зависи од многу фактори ама во глобала земено повеќе внимание виткана коса ми одвлекува внимание.
 

NelTu

Coffee addict
Член од
1 август 2011
Мислења
2.370
Поени од реакции
7.013
слабост ми се женски со виткани коси особено,кафеави и црвенкасти :):cool:


^_^




kosa 1.jpg
Вака ми беше пред да ја направам минивал, ќе ја сликам некој ден и ваквата коса.

Jagod4e 2 рата слика е твојата коса?
 

Дејмон

why not
Член од
17 мај 2011
Мислења
1.368
Поени од реакции
2.886
Права најчесто. Што не значи дека не ме привлекуваат девојки со малку или средно виткана коса како што на сликите се Скарлет, таа под неа и Шерил е чинам другата. Ама ако е онака како што дадоа пример погоре како џбун во косата извиткана, ич не ја ни глеам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom