Права на купувачите

theprince

Fan of Irony
Член од
3 февруари 2008
Мислења
1.255
Поени од реакции
155
E vaka sea ....mala pravna pomos dokolku e toa vozmozno...
Imam telefon pod garancija od T-Mobile.... mi se javi neso problem i sea e na servis.
Prasanjeto mi e kolku e zakonskiot rok po koj t-mobile mora da mi go vrati telefonot ispraven... i posle kolku dena dokolku ne mi go vratat moraat da mi dodelat nov telefon?? telefonot mi e daden na servis 07.08.2208
 

Apokalipto

(М)
Член од
4 март 2007
Мислења
15.578
Поени од реакции
2.575
Еден месец, и пишува во гаранцијата.
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.792
Поени од реакции
3.326
E vaka sea ....mala pravna pomos dokolku e toa vozmozno...
Imam telefon pod garancija od T-Mobile.... mi se javi neso problem i sea e na servis.
Prasanjeto mi e kolku e zakonskiot rok po koj t-mobile mora da mi go vrati telefonot ispraven... i posle kolku dena dokolku ne mi go vratat moraat da mi dodelat nov telefon?? telefonot mi e daden na servis 07.08.2208
Пишувај кирилица и без бројки место букви.
Прочитај си во гаранцијата, а еве ти и одговор:
Еден месец, и пишува во гаранцијата.
 

theprince

Fan of Irony
Член од
3 февруари 2008
Мислења
1.255
Поени од реакции
155
Еден месец, и пишува во гаранцијата.
работата е што гаранцијата ми е земена заедно со телефонот затоа не можев да прочитам
благодарам на информацијата пошто некои извори ми кажаа дека тој период е 21 ден
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.911
Поени од реакции
31.195
Eдно прашање
како ќе докажиш КОГА си го дал телефонот на сервис??
имаш некоја потврда??
Јас ко што знам ретко скоро никаде нема таква пракса да кога ќе однесеш нешто на сервис да тио дат пусулче кога е примен и со што дефект па да знаеш кога е рок за поправка и дали нешто поправиле.
 

theprince

Fan of Irony
Член од
3 февруари 2008
Мислења
1.255
Поени од реакции
155
Eдно прашање
како ќе докажиш КОГА си го дал телефонот на сервис??
имаш некоја потврда??
Јас ко што знам ретко скоро никаде нема таква пракса да кога ќе однесеш нешто на сервис да тио дат пусулче кога е примен и со што дефект па да знаеш кога е рок за поправка и дали нешто поправиле.
Вака во Ресен се познавам со девојката која работи во Т-Mobile и таа ја запиша датата кога телефонот е даден на сервис и докажувањето нема да биде проблем исто така ми кажа дека за 2 недели ке биде готов но еве пројде повеќе време...затоа прашував кој е правниот рок после кој даваат нов телефон доколку стариот не биде среден или не ми го испорачаат
 
Член од
23 август 2008
Мислења
1.754
Поени од реакции
264
Права на купувачите во Македонија :pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:
Што е тоа ? Сум видела нешто на онаа хрватскана телевизија има една емисија за правата на купувачите ,а ние никаква заштита немаме,што сакаат ни прават
 

Apokalipto

(М)
Член од
4 март 2007
Мислења
15.578
Поени од реакции
2.575
Права на купувачите во Македонија :pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:
Што е тоа ? Сум видела нешто на онаа хрватскана телевизија има една емисија за правата на купувачите ,а ние никаква заштита немаме,што сакаат ни прават
Епа ако не знаеш дека ги имаш со право ти праат.
 
На врв Bottom