По што ќе ја паметите 2014 година?

Член од
19 ноември 2012
Мислења
171
Поени од реакции
317
Беше година на борба и експанзија, на секое поле. На борба можеби повеќе отколку на експанзија. Сепак оваа година ги стекнав и првите познанства со луѓе од овој форум. Царови сте сите.
Во ретроспектива.....заеби ретроспективи, која е користа ? Еј 2015та, доаѓај, дај шта даш и биди незаборавна.
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Овие три години генерално ми се изгубени и одвратни или што би рекла јас: Нешто не ми е денот последниве три години. Ама оваа година беше врвот. :nesumjas:

Јас се решив да ја откажам 2014, доста и беше. :bance:
Грдо годиниште, ужасно од секој можен агол. :tapp:
Премалку светли точки за да се запаметат. Али имаше 2-3 убави моменти, чисто да не биде без ич.
Како и да е, годинава ќе славам што завршува годината и ќе ја испратам со песна: Иди не враќај се...:pijani:

Ужасна година. Посебно последниве 2-3 месеци.

2015 ќе биде подобра, ја осеќам. :pipi:Моја година е наредната, така округла некако.:icon_mrgr:
 

Keepitreal

И сега ?....
Член од
18 септември 2012
Мислења
386
Поени од реакции
371
Ова година ништо ново, делувам песимистички. ( иако не сум таков ) Добро помина летото забавно стварно. Но вооглавно ништо големо и специјално. Ако треба да ја обележам до нешто би го одбрал новото работно место.
 

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
5.086
Поени од реакции
19.960
2014-та ќе ја памтам како година во која на форумов се регистрира Ченко-Менко-Зденко. :icon_lol:

Шала на страна, 2014-та ќе се памтам само по убавите работи, како и секогаш. Неубавите одамна се заборавени. Не ни заслужуваат да се памтат.
 
Член од
3 јуни 2013
Мислења
1.944
Поени од реакции
1.192
Јас ќе ја паметам оваа година по најголемите лаги и рамнодушноста на народот да живее во такви измами.Германија повторно влегува во рецесија,а додека Македонија има најголем рејтинг.По тоа што влегуваат странските инвестиции,а најголемиот инвеститор Субрата заврши во ќорка.Не ви се потребни бугарски пасоши,може и со македонски да се работи во Германија и Скандинавијата,а додека огласите друго зборат.И најсвежото,МВР демантира дека се фрлени бомби.Очекувајте,којзнае што ќе се случи до 31 декември?
 

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.459
Поени од реакции
15.326
По многу лоши работи...Многу.
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Што си најдов работа. Вистинска работа, со 8 саати во канцеларија и каде што се подобрувам цело време.
Што сум сингл како чорапа после перење во машина.
И тоа е тоа.
Годинава лошо тргна, подобро ќе заврши, се надевам. Како што „старееш“, секоја година се помалце работи интересни ти носи и се побрзо поминува. Тажно.
 
Член од
5 јуни 2008
Мислења
3.632
Поени од реакции
5.724
Оваа година ми се падна паричката во лепчето за Бадник. Не сум суеверен, но некако се поклопија работиве. Ова ми беше најуспешна година во моиве скромни 23 години. Го завршив факултетот во предвидениот рок, добив виза и заминав во Америка на 5 месеци, видов како е да се живее во Њу Јорк, го научив Бостон на памет. Штом се вратив, аплицирав за работа за прв пат во мојот живот и ја добив работата. Станав поблизок со моите пријатели и стекнав нови познанства. За следната година имам за цел да се посветам максимално на работата, да го заострам штедењето на пари и конечно да и откажам доверба на забарката. :)
Би рекол дека поголем дел од работите кои ги имав зацртано ги реализирав. За следната година дел од плановите нема да одразат успех веднаш, но во подолг рок се надевам дека трудот нема да ми биде залуден :)
За љубов ич не прашувај. Не сакам да си кршам филм :pos:
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
3.231
Поени од реакции
4.102
Па имаше големи падови, допирање до дното.
Имаше и многу убави моменти, моменти што ќе ги паметам цел живот.
Нови пријателства, познанства, жени. Прекин на стари пријателства.
Многу нови работи научени, нови искуства и патувања.
Животни пресврти, одлуки, шанси и можности...

Заклучок: доста турбулентна и интересна година.
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
По прекрасниот концерт на Каролина во МОБ во февруари и по престојниот кој ќе биде во сабота
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.648
Поени од реакции
13.112
Не би ја класифицирал како лоша, баш затоа што минатата беше преполна со празни одови и големи очекувања. Напротив тука повеќе иде оноа Како (ни)смо се надали, добро смо се удали.
И јас ко Дарки, по првата постабилна работа која ми приушти некои задоволства со кои планирам да се занимавам секундарно во животот.
По најкраткиот одмор што икад у животот сум го имал и свесноста дека нема баук од тоа. Сепак работата испунува многу од човековата психа и не му дава развиток на second thoughts кои за многу работи се и погубни.
По окончување на неколку пријателства поради недоразбирања кои се трупале од многу поодамна. Школа живота, тоа е. Отвараш 4 очи за понатака.
Плодовите од егзистенционализмот од претходните 2 години. Требало време.

So says Saladin
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.819
Tибам идиотот, заборајв да напоменам дека го имав првиот договор за работа во животов, на 6 месеци, како демонстратор по граѓанско право на факултет.............

(ете толку истото ми значело веројатно шо не ми ни текна во тие 4-те работи шо ги пишав)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom