Потребни ми се прозорци со максимална изолација на звук - ве молам за совет

Член од
1 мај 2019
Мислења
103
Поени од реакции
125
Може некој да ми каже кај може да се најде ценовник за Трокал прозорци? Ми требаат од прилика 5 прозорци и 3 врати по спрат за три спрата. Фала.
 
Член од
10 јули 2017
Мислења
53
Поени од реакции
8
Здраво,

паметно ли е да се земе стакло за ПВЦ што е полнето со аргон, за подобра звучна изолација?

Некои велат дека за 1-2 години како гас ќе испари и инвестицијата е залудна, други убедуваат дека ако е машински направен термопанот со пластична лајсна нема да издиши никогаш.
Ваше мислење?
 
На врв Bottom