Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Јас самиот ставав на ј5 2017(има еџ стакло, но не и дисплеј...тој е равен), го порачав од Алиекспрес и самиот го лепев. Стаклото налегна идеално.
Кошташе околу 250 денари....
5D зема или обичен темперед? до краевите е или пократка е фолијата
Имам и 5D ама црна, бела или златна нема од сите бои[DOUBLEPOST=1511202443][/DOUBLEPOST]
Moze da mi kazes kade potocno??

Sent from my SM-J320FN using Tapatalk 2
Kolku ke me cini da se smeni staklo od kamerata pozadi na Samsung S7 Edge?

Sent from my SM-J320FN using Tapatalk 2
Имаш ПП
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.906
Поени од реакции
14.597
искрено незнам ни што е тоа 5д....а бои имаше од тие 4 стандардните. јас нормално земав црна, и целосно поклпува све до долната ивица...

 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
искрено незнам ни што е тоа 5д....а бои имаше од тие 4 стандардните. јас нормално земав црна, и целосно поклпува све до долната ивица...

Таква е, целосно што покрива
 

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.717
Поени од реакции
1.469
Добро може ли да е до толку различно до сега користев самсунг сега купив Леново к8 и кога креираш контакт имаш опција да му ставиш само име а не и презиме. Се пребарав не најдов опција за ова некој да даде совет?
 
Член од
19 февруари 2015
Мислења
1.772
Поени од реакции
2.075
Добро може ли да е до толку различно до сега користев самсунг сега купив Леново к8 и кога креираш контакт имаш опција да му ставиш само име а не и презиме. Се пребарав не најдов опција за ова некој да даде совет?
име празно место презиме
 

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.717
Поени од реакции
1.469
име празно место презиме
Сакаш да кажеш дека со празно место креира друго поле ?[DOUBLEPOST=1511301601][/DOUBLEPOST]Не го збира ми треба уште едно поле или со повеќе карактеристики да мозе да се напише.
 
Последно уредено:

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Сакаш да кажеш дека со празно место креира друго поле ?[DOUBLEPOST=1511301601][/DOUBLEPOST]Не го збира ми треба уште едно поле или со повеќе карактеристики да мозе да се напише.
Веројатно сејваш на сом а не на гугл акаунт или на фоун
Пробај треба да има опција кај да го запишува
 
Член од
21 декември 2014
Мислења
111
Поени од реакции
23
Може ли да ми предложите мобилара, за да сменам мобилен телефон?
 

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.717
Поени од реакции
1.469
Веројатно сејваш на сом а не на гугл акаунт или на фоун
Пробај треба да има опција кај да го запишува
Абе мене јасно ми е дека треба да има ама ете ја неможам да ја најдам ако некој знае нека каже:)
 
Член од
13 јануари 2015
Мислења
785
Поени од реакции
265
Здраво, колку ќе ме чини да се декодора (да се направи Neverlock) Iphone 6s, заклучен на T-Mobile (Телеком )?
 
Член од
14 ноември 2013
Мислења
6.189
Поени од реакции
19.269
На телефонов примам sms но не можам да праќам... чаре?

Acer е телефонот, татко ми има ист али кај него се е во ред.

тој број под дефолт ти е сместен во сим картицата, и кога ја ставаш во телефон треба да ти се префрли автоматски. освен ако не си чепкал нешто сам или некој да ти чепкал не би требало да имаш проблем. појди во нај блиската продавница на твојот мобилен оператор и со нив таму решете го проблемот. знам еден пријатле што се мачеше со ова и на крај испадна дека од кај нив (т-мобиле) нешто по грешка имало вклучено блокирање на смс пораки... ама кај него и за примање беа блокирани... кога му ги одблокираа сите смсм пораки што не ги примил за 3 месеци наеднаш му стигнаа... а знам дека има опција за блокирање посебно за појдовни посебно за дојдовни и смс и повици и ммс и буквално се... така да види си со нив...

прво земи телефонот отвори во смс сетингс, таму ке го најдеш тој бројот. спореди го со некој друг од истиот оператор. ако е се во ред, види во телефонот да не имаш опција да блокира појдовни смс пораки па после у продавница ке идеш... или наместо да идеш кај нив, едноставно јави се во кол центарот...
Леле брат фала ти многу!
 
Последно уредено:
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
Фала ти за советот.[DOUBLEPOST=1510143895][/DOUBLEPOST]
https://www.reklama5.mk/AdDetails?ad=2665554 Вака нешто?[DOUBLEPOST=1510144220][/DOUBLEPOST]Можете да ми кажете на што се најчувствителни Ајфоните, т.е. кои се најчестите проблеми кај нив?
За софтверска смисла најчувствителни е ако е заклучен ајклоуд не го земај , а во хардверска смисла нема баш чести случаеви освен оштетени и фабрички грешки(рефуршбед) и најважното гледај да не е заклучен ајклоуд и да работи сите СИМ картички на сите оператори (неверлок)


Sent from my iPad Air 2 using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom