Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

Член од
8 септември 2008
Мислења
9.772
Поени од реакции
7.108
Здраво,
Ми треба совет, се мислам помеѓу Samsung A51 или Huawei Nova 5T.
Од мое лаичко познавање разлика е што Самсунг-от има боље камера, Хуавеи-то има подобар рам. Гледам дека во телеком цената е иста, така да би ценел совет. Секако, доколку имате предлог за телефон до 250 евра, може да споделите.
Благодарам!
А51 има Amoled екран во комбинација со поголема батерија, чипсетот на 5T е доста подобар

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 

Peja989

Супер модератор
Член од
22 јули 2010
Мислења
29.893
Поени од реакции
73.375
А51 има Amoled екран во комбинација со поголема батерија, чипсетот на 5T е доста подобар

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
Не разбирам што ми кажуваш, толку сум лаик.
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
9.772
Поени од реакции
7.108
Не разбирам што ми кажуваш, толку сум лаик.
Самсунгот има подобар екран и ќе ти држи повеќе батерија,
5Т треба да е доста побрз во мултитаскинг, гејминг и тн :D

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 

Peja989

Супер модератор
Член од
22 јули 2010
Мислења
29.893
Поени од реакции
73.375
Самсунгот има подобар екран и ќе ти држи повеќе батерија,
5Т треба да е доста побрз во мултитаскинг, гејминг и тн :D

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
Па така кажи да му еам, ко на неписмен човек.
Ме заболе мене за гејмање, побитно ми е да ми држи батерија. Благодарам!
 
Член од
29 ноември 2019
Мислења
66
Поени од реакции
69
G90 е со 730, значајно побрз од 712....

поспор е г90т од 730, а има уфс 2.1, поголема температура, батерија малце поиште троши, нема гкам, едино у повекето игри лодирање е малце побрз, ама од 712 подобар избор секако...1.jpg

2.jpg
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
9.772
Поени од реакции
7.108
поспор е г90т од 730, а има уфс 2.1, поголема температура, батерија малце поиште троши, нема гкам, едино у повекето игри лодирање е малце побрз, ама од 712 подобар избор секако...Прегледај го приврзокот 231144

Прегледај го приврзокот 231145
Нема шанси, G90 е најјак

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
17.059
Поени од реакции
15.642
поспор е г90т од 730, а има уфс 2.1, поголема температура, батерија малце поиште троши, нема гкам, едино у повекето игри лодирање е малце побрз, ама од 712 подобар избор секако...Прегледај го приврзокот 231144

Прегледај го приврзокот 231145
Има горе рецензија таму де ќе најдеш детално тестирање, XDA и Anandtech се доверлив извор, YouTube послабо.

730 ~ G90
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
17.059
Поени од реакции
15.642
само бенчмарци имаат, рил тајм слабо?

730 > g90
Рил тајм ги имам лично тестирано, горе имаш исто така рил тајм тестирање во самата рецензија, ако те мрзи да читаш тоа е друго.
 
Член од
19 февруари 2018
Мислења
8
Поени од реакции
3
Zdravo !
Imam Lenovo 536, nekolku pati do sega mi ima izbrisano ili (sokrieno) po nekoja pesna od play listata a toa se slucuva koga malku podolg period nema da slusam muzika ( dve nedeli ) , sega gledam mi ja ima izbrisano cela play lista duri i albumite, postojano samo simnuvam od muzikata sto mi ja snemuva , sto se slucuva so telefonot navistina neznam.
Ako ima nekoj nesto da kaze odnapred mu blagodaram.
 

Xfire

forza juve!
Член од
9 август 2008
Мислења
6.871
Поени од реакции
1.210
момци, имам ајфон 8, е сега сакам да прашам дали е ова нормално.. сликите на почетокот ми беа на цел екран и хоризонтално и вертикално, бидејки јас не се разбирам толку мнгоу во телефонијата, сега нешто почна сликите да ми ги намалува, овие хоризонталните ми ги дава исто помали а треба да се на цел екран нели? разгледував таму и најдов дека ако ми е полна меморијата сликите автоматски се намалуваат. Добро, разбирам ама телефонов ми вика дека има 64 ГБ меморија а имам искроистено 13 ГБ и сега како е можно да имам мала меморија, е тоа не ми е јасно ако некој ме разбра и го разбра проблемот плииис да одговори, частам ладно пиво :Р :)
 
На врв Bottom