Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Имам Samsung J6 на кој му е расипан екранот/дисплејот ( падна и после тоа нема никаква слика на дисплејот , само црн екран ) . Гледав на Алиекспрес дека има екрани за Самсунг Ј6 кои се околу 10 долари . Прашањето ми е дали тие екрани се во ред и дали пасуваат за телефонот . Ако има некој искуство со порачки на екрани за мобилни од Алиекспрес нека кажи дали тие екрани се во ред и дали можат да се стават на конкретниот мобилен .
Добри се.
 

Ptolomej

Дрвен адвокат
Член од
7 август 2005
Мислења
1.693
Поени од реакции
883
Фала на сите за одговорот , го порачав екранот и ќе видам како ќе биди
 

k@z@n

RS power
Член од
3 март 2008
Мислења
997
Поени од реакции
53
Дали ке можи да ми предложите мобилен до 5.5инчи екран,сум за продолжување на договор ама сите што ги гледам се над 6инч,иначе имам А3 самсунг 2017.
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Дали ке можи да ми предложите мобилен до 5.5инчи екран,сум за продолжување на договор ама сите што ги гледам се над 6инч,иначе имам А3 самсунг 2017.
Гледај ги димензиите на гсмарена
Остај големина на екран ... сега ги прават фул екран со тенки безели од страна и затоа мислиш дека е преголем телефонот
Баш на таа 2017 серија има еден прст од горе и доле рамка
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
Дали ке можи да ми предложите мобилен до 5.5инчи екран,сум за продолжување на договор ама сите што ги гледам се над 6инч,иначе имам А3 самсунг 2017.
Ништо не менува меѓу 5,5 и 6 инч бидејќи димензиите се исти според безелите


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
A

aleksmkd123

Гостин
Многу луѓе се жалат од Ледиком дека телефоните се отворени, т.е кутиите, и телефоните се стартовани као демек само да се провери дали е се во ред.
Сум купувал 3 телефони од Мобиком Битола, и сите беа со целофан на кутија и лепенката Еuropean Sim only.
Никој не вика дека не се оригинал телефоните.
За колку време отприлика стигаат од Мобиком ако нарачаш?
 
Член од
22 јули 2015
Мислења
607
Поени од реакции
493
Samsung S5ка престана да бутира. Се појавува само логото од самсунг и истото врти нонстоп. Пробав да го флеширам со Один и не можи вади еррор.

Hard-bricked?
 
Член од
10 април 2018
Мислења
2.254
Поени од реакции
2.550
Samsung S5ка престана да бутира. Се појавува само логото од самсунг и истото врти нонстоп. Пробав да го флеширам со Один и не можи вади еррор.

Hard-bricked?
фактори ресет од рикавери
 
Член од
10 април 2018
Мислења
2.254
Поени од реакции
2.550
Samsung S5ка престана да бутира. Се појавува само логото од самсунг и истото врти нонстоп. Пробав да го флеширам со Один и не можи вади еррор.

Hard-bricked?
не може да ставиш постара верзија од таа што ја имаш во телефонот затоа ти дава грешка. Најдобро да кажеш што грешка ти дава. Пушти слика од download mode па да најдеме кој софтвер одговара
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.834
Поени од реакции
10.147
Samsung S5ка престана да бутира. Се појавува само логото од самсунг и истото врти нонстоп. Пробав да го флеширам со Один и не можи вади еррор.

Hard-bricked?
Пушти printscreen од odin

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Член од
26 август 2018
Мислења
79
Поени од реакции
33
Здраво, Samsung Galaxy J7 2016 ми се исклучи и кога повторно ќе го вклучам само се појавува логото и пак се исклучува, а претходно неколку месеци се исклучуваше сам и повторно се вклучуваше. Дали некој знае што би бил проблемот? Фала.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom