Потеклото на Албанците

Член од
25 март 2012
Мислења
7.564
Поени од реакции
3.418
Историчарите и лингвистите гомна да јадат, кајгана експертите бушеа ново дно, извори за своите тврдења им се јутјуб коменти на деца. Или па поглупувам малце па не препознавам сарказам...
 
Член од
9 февруари 2016
Мислења
625
Поени од реакции
1.436
Историчарите и лингвистите гомна да јадат, кајгана експертите бушеа ново дно, извори за своите тврдења им се јутјуб коменти на деца. Или па поглупувам малце па не препознавам сарказам...
"Деца" се поголеми експерти од тие ваши историчари. Илири биле, а во 15 век биле мало племе диви и насилни номади кои не живееле во градовите...
 
Член од
26 јули 2021
Мислења
35
Поени од реакции
41
Историчарите и лингвистите гомна да јадат, кајгана експертите бушеа ново дно, извори за своите тврдења им се јутјуб коменти на деца. Или па поглупувам малце па не препознавам сарказам...
Ebave izmestenite iliri bile pojdi CG da vidis so e Ilir vi se blizhi krajot
 
Член од
3 мај 2022
Мислења
2
Поени од реакции
1
Може да биле и албанци, особено ако се католици.
Доколку сакате да дознаете нешто за племево ќе поставам линк од една книга која може да ја прочитате.


Во племево се среќаваат и различни хаплогрупи Е, R1b , така да е многу мешовито племе. Јас правев тест за генетичко потекло и припаѓам на Е хаплогупата, но не сум блиско поврзан со никоја фамилија од племето Кучи. Ќе споделам уште еден линк од еден српски форум каде што се дискутираат вакви теми

https://forum.poreklo.rs/index.php?topic=6439.msg167399#msg167399

Можете и да го разлистате малце форумов има и други дускисии на тема Кучи.
 
Член од
11 октомври 2014
Мислења
1.351
Поени од реакции
1.094
Uticaj Austrougarske imperije na stvaranje albanske nacije 1896-1908-----Teodora Toleva
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
3.263
Поени од реакции
3.008

Kajgana Shop

На врв Bottom