Пост на кој сте се изнасмеале

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.938
Поени од реакции
35.333
На болдираните делови солзи ми течеа. :pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos:

Имaм еден другaр,имa еден брaтучед oтрoв oд чoвек,дo тoлку oтрoв штo тaткo му бoг дa гo прoсти,секoј пaт кoгa ке гo пoгледнеше викaше aбе Хитлер бил чoвек,сaмo Хитлер и никoј друг.Пoминувaм некни кaј нив пo улицa и кo зa бељa ме сретнa.Мaгистaр стaнaл чoвекoт,се врaбoтил у бaнкa и тoa нa рaкoвoднa некaквa пoзицијa,тoлку сaкaв штo пoскoрo дa избегaм штo не ни зaпaмтив нa кoјa пoзицијa бил a делумнo и oд вртoглaвицa штo ме фaти кoгa гo спoмнa терминoт мaгистер зaштo среднo у Кoце Метaлец зaврши.Дa дa,убaвo прoчитaвте у Кoце Метaлец.Се дружевме у мaaлo сo еднa бaгрa oд Хрoм меѓу кoи беше и oнoј Вaнчo Димoвски рaкoметaрoн,учеше у oснoвнo сo мене a живееше у црвените згрaди кaде штo беa дo скoрo крoфните oд Хрoм.И тaкa oдејки нaкaј дoмa се присетив нa црвените згрaди и мoментoт кoгa Мaгистерoв,у тoa време електричaр oд Кoце Метaлец седејки нa скaли у влез му дoјде идеa дa брцне некoи жици ли штoзнaм у скршениoт штекер a сите дa се фaтиме зa рaце и пoследниoт дa се фaти зa метaлниoт гелендер oд скaлите и струјaтa штo ке прoтече низ нaс дa јa спрoведе прреку гелендерoт у земјa.Пoследниoт беше oнoј диџејoт Ајсберг штo тренутнo рaбoти кaкo прoдaвaч у Зaрa у Минхен сo Бугaрски пaсoш.Сите фaтени зa рaце,кaкo брцнa Мaгистерoт пo екoнoмски нaуки у штекер,Вaнчo знaм сaмo декa крикнa a oвoј диџејoт не се фaтил претхoднo зa глендер пa му јa лупнa глaвaтa струјaтa некoлку пaти oд сaндучињaтa зa писмa.Тoгaш не ми беше смешнo уoпште a сегa се смемеев цели 15 минути дo Ѓoрче,се убив.Пoсле пa дoмa си викaм мoжеби и дoбрo oвoј мaгистер штo стaнaл,aкo oстaнел електричaр кизнaј кoлку живoти ке секнел.
Акo зеaм дa рaскaжувaм зa пустoлoвините oд детствoтo,Тoм Сoер гoмнa дa јaде ке испaдне рaбoтaвa.
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.478
Поени од реакции
16.098
Член од
23 август 2010
Мислења
38.137
Поени од реакции
107.443
У темата најкајганџии нешо за мојата дипломска се заправи муабет и види го менталниов што пиша :pos::pos::pos:
Болдираното беше најмомент, гомното цела вечер ништо не касна од срам, испи божја киша на суво така, и у 4 саат кога си отидоа сите гости изеде све што можеше да се изеде, односно тоа што го опишал во постот, да дополнам само дека фуриозно изеде све од набројаното.
Све ќе осетев ако паднев грбечки на тоа кактусите и сарделите што ти беа стаени на прозор. Тил ќе искочеше надвор од прозор. Бесознание ќе допрев.

Битно у 4 саат сабајле све изедов од маса. Руска салата, грав, кикирики, торта, пикавец, печење, ајвар, павлака, кифли, портокал, зелка, квики, ресани и сладолед.

Татко ти ме однесе дома со моја кола. Брат ти вика ја ќе го возам бе ништо не ми е, не ни пиев. А дружето шише узо испи, све проби, све адна на интернетот, све објави.

На Клипче му се испушти прв пат у живот мајка ми опцу, незгодно му падна, се зацрвени у образите. Како педо бер беше. Дно допре после коа играше на волиш ли ме, како среќно дете од ас макаренко однесено на пред новогодишна прослава у универзална сала на детска програма водена од трчај Петко.

Маик Цирбес гајба испи ххгахахахахаха и тој за манчестер што е србинот, и на Талески роднината. Све имаше на прославата. Сладоледџија рано си отиде иначе ќе беше соблечен гол и понижен пред сите.
 
Член од
1 март 2010
Мислења
7.885
Поени од реакции
14.366
Се прави муабет за Џими и неговата кандидатура за градоначалник на Штип. @MagareNaMost пробува да аргументира некоја теорија дека Џими не треба да добие можност се кандидира пошто, нели, црнец во Македонија, што мајка бара црнец во Македонија, па уште и градоначалник. По сета таа дискусија @Sawyer88 доаѓа и културно си го остава ова мислење, без да цитира некого или пак да пробува да разгори некоја пожестока дискусија:
Колку што знам, ако победи Џими нема ни да биде прв црн градоначалник на Балканот. Во Словенија веќе имало таков случај. И чисти глупости се ова дека човекот не може да се кандидира. Со децении живее во Штип и во секој смисол може да се нарекува Штипјанец.

На ова мислење магарето се тригернува и ја остава оваа нуклеарна реплика:

Знам дека ова е ван сите правила за дискусија на форумов, ама јас оплакав. Ваков брзопотезен шах-мат немам видено досега. @Sawyer88 бро сори, ништо лично, било кој да беше на твое место, пак ќе ми беше пресмешно.
 
Член од
25 август 2020
Мислења
58
Поени од реакции
51
Се прави муабет за Џими и неговата кандидатура за градоначалник на Штип. @MagareNaMost пробува да аргументира некоја теорија дека Џими не треба да добие можност се кандидира пошто, нели, црнец во Македонија, што мајка бара црнец во Македонија, па уште и градоначалник. По сета таа дискусија @Sawyer88 доаѓа и културно си го остава ова мислење, без да цитира некого или пак да пробува да разгори некоја пожестока дискусија:



На ова мислење магарето се тригернува и ја остава оваа нуклеарна реплика:



Знам дека ова е ван сите правила за дискусија на форумов, ама јас оплакав. Ваков брзопотезен шах-мат немам видено досега. @Sawyer88 бро сори, ништо лично, било кој да беше на твое место, пак ќе ми беше пресмешно.
Bitno kulturni ste, treskate gluposti ama kulturni ste priznavam...
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.814
Поени од реакции
10.951
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Се прави муабет за Џими и неговата кандидатура за градоначалник на Штип. @MagareNaMost пробува да аргументира некоја теорија дека Џими не треба да добие можност се кандидира пошто, нели, црнец во Македонија, што мајка бара црнец во Македонија, па уште и градоначалник. По сета таа дискусија @Sawyer88 доаѓа и културно си го остава ова мислење, без да цитира некого или пак да пробува да разгори некоја пожестока дискусија:



На ова мислење магарето се тригернува и ја остава оваа нуклеарна реплика:



Знам дека ова е ван сите правила за дискусија на форумов, ама јас оплакав. Ваков брзопотезен шах-мат немам видено досега. @Sawyer88 бро сори, ништо лично, било кој да беше на твое место, пак ќе ми беше пресмешно.
Хаха, немај гајле, океј си е... Нејќев ни да му реплицирам, нема поента да се расправам со такви фаци. Искрено појма немам ни кој е, до сега во ниедна друга тема го немам сретнато.
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Еден школски од средно пред 7-8 години одеше на некои еротски масажи некаде во некој "салон" во Тетово, таму студираше. Му бркнале прст у газ и од тогаш не сака да чуе за вакви ствари.
:pos: :pos: :pos:
 
Член од
17 мај 2016
Мислења
3.654
Поени од реакции
4.142
Паметно размислуваш момче младо.
Мада се што требаше е да пишеш само Zatoa mora da se skrati na 18 ekipi. Не мораше додатно да се трудиш да елаборираш. Иако пожелно ќе беше и кирилица но ајде ете ќе ти прогледаме низ прсти.
Pisuvam na latinica zs neam kirilica na tel, a nemam kirilica posto mi e marka Cubot, mizeren za 3 bona na touch onie prvite u 2000te godini, a zs ja iam ovaa marka e toa sto sinkoto maliot dva Iphona 6s i 5s mi go pukna ekranot, pa zajebo si se mali, ke kupam kanta telefon koj istoto taka mi go pukna i na ovoj ekranot ama ke izdrzi do januar, togas telekom mi istekuva dogovorot za magenta pa koa ke go obnovam mi sleduva bonus.. E sea ke prasas zs na lap top ne sedam, pa jebes ga, zabranue zenatata dodeka se budni decata da ne sedam..
:pos: :pos: :pos:
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.478
Поени од реакции
16.098
Големиот претпазлив и фер плеј играч Стек. Влага у дуели со сета сила и кога некој не е спремен за дуел, не му е проблем да го однесе у ограда. Агресивен полудебел самопрогласен врвен напаѓач.

Еднаш на еден турнир од фан клуб Интер, му местам на волеј, и место горе да ја закачи ко секој нормален волеј овој чекаше да падне топката доле, заринка, све изби, патики искина, зглобот го искрши и вода извади, ја растури вештачката трева.

Дај некад да се собереме дизиграме една утакмица.
 
Член од
28 октомври 2019
Мислења
1.624
Поени од реакции
3.608
:pos: :pos:
Многу бесен момент беше тоа, водевме 700-0, 3 минути до крај, се инатам не сакам да искочам од игра зашо сакам голови да давам, ми ја дигаш ти од корна, иде топкава топ, у себе си викам тоа е тоа искинав мрежа и дадов еврогол, одма ми дојдоа 300 идеи у глава како ќе раскажувам за голот, го замислив и бракот со мојата девојка, како им раскажувам на децата и внуците за овој гол, едноставно ми легна оваа, и одеднаш осеќам кило вештачка трева на прсти, извадена нафта од под тревата, дупнат балон, искршено светло горе и едно 34 пропратни повреди што ги добив. Сместа беше свирен крај на утакмицата секако, џабе си искршив нога.

@ob1
И самиот си свесен дека сум убедливо најдобар стрелец во историјата на Кајгана фудбалските собиранки, 700 000 голови имам дадено. Еднаш игравме против на Топче една екипа, за малце жртви ќе имаше од што имаше еден сељак од на Топче екипата, цела среќа на време им дадов 5 гола па се смирија момците хехехехехехе.

Ти Марио не замарај СЕЛО ЕДНО УМРЕНО, милијарда пати го имам викано но сепак испод чест му беше да дојде да игра со Стефан Кобе, Рики, Саета, Ноуморгејмс и остала багра, големиот фудбалер Марио, игра за селска лига во Илинден, редовен пушач, пијаница, наркоман, пропалитет. Со бонсек би ти ги исекол двете нозе. Никад нема да играш на Кајгана собиранка у фудбал, корења ти ебам.
Морничава лага.
Испод чест ми е да играм со брат ти којшто може да дојде у кошаркарски патики да игра фудбал, со метален саат и телефон у раце, да рече ќе бранам и да скрола фејсбук. Со Бранко Сладоледџија што игра фудбал у хавајки и дрес Јуве купен од Палма за 400 денара од Анелка. Со комрадот Тикче за кој се поставува сериозно прашање дали воопшто знае како изгледа фудбалот. И уште 3-4ца сомнителни ликови, бишви кошаркари, коцкари и професионални играчи на серва летно време после 6 пред зграда кај тебе. Не постоите сите освен Фичо.

А и бев еднаш бе на кајгана фудбал, у Блаже Конески зимно време беше ми се чини, Сладоледџија дојде у шорцеви за бањање, блам допре. Фичо-Бакија играше, ја, ти, Фичо, овој Мамба од Јувентус бранеше ако добро памтам, зеленобел имаше еден ми се чини.
Сигурно тоа било крем дела крем на најмртвите и најнефудбалерите од кајгана, ужасен термин.
:pos: :pos:
Брат, него го викаме некад кога ептен фали играч и не можеме да најдеме друг па да не пропадне терминот. Еднаш дојде у такви кафеави цокули, полу чизма обувка, со баклава чорапа, го посрамоти цел фудбалски свет со стајлингот, гарант двајца фудбалери умреа у тој момент.

Уште од сеа ви кажувам ако некад се собереме да играме забранети се кондур патики, чизми, балетанки, шангајки и Ванс патики. И дрес од Јувентус.
Утепаа га @Сладоледџија :ROFLMAO::ROFLMAO:
 

Sky*

Не биди коцкест.
Член од
12 август 2011
Мислења
5.597
Поени од реакции
7.177
Конте земи затвори се во некоја дупка, земај 1 години плата од Интер да ти го заборави светот ова силување што ни го правиш. Ама ти не си таа среќа, ќе си останеш тренер на Интер ко Син што остана модератор по денешната чистка, таа е таа космичка неправда :D
:pos: :pos: :pos: :pos: :pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom