Постигнување на супер сила

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.472
Eдно видео, за тоа како човекот со помош на мозкот - адреналинот, и мускулната маса во одредени ситуации може да надмине неверојатни несреќи, и да преживе ситуации кои се незамисливи. Имено, просечниот човек во најголем дел од случаите користи само 30% од својата мускулна маса...но што се случува кога се бориме за живот?


Импресивно.....:eek:
 
Член од
11 октомври 2011
Мислења
89
Поени од реакции
107
Како не учесва на факултет,fight or fight.
 
Член од
15 јануари 2014
Мислења
2.706
Поени од реакции
1.619
Јас имав летово лоша сообраќајка...се враќав од теретана,исклучени семафори...ПРВ пат ми се случи да не внимавам,се враќав со мотор,секогаш сум пазел,на СЕ,дури и на зелено светло сум гледал лево-десно,но овој пат како да ме буткаше некој од позади,и заборавив да погледнам на лево...во секундата кога погледнав на лева страна,бум,и темница...се разбудив после не знам колку време,лежев на асфалт,со едната нога на тротоарчето што го има на секоја раскрсница...појма немав што ми се случило,ме качија во комбе,никој ништо не ми збореше..кога ме однесоа во шок соба,тие што беа од брзата помош разговараа тивко,мислеа дека не слушам или не знам што,го праша таа,како сега се сеќавам-Ќе преживее ли детево?Не знам,нашето си го завршивме ние и вика..никогаш нема да ги заборавам погледите на докторот што дојде да ме прегледа,и кога ме пушташе дома..имав потрес на мозок и голем хематом на главата,и рани по раце и нозе,но сепак пројдов добро...џандарите,докторите,брзата помош,сите се чуделе како сум преживеал такво нешто...имам тетка што работи во брза помош,кога разговарала со луѓето што ме земаа,и кажувале дека немале надеж дека ќе преживеам..џандарите исто,бидејќи моторот беше отеран у пм,јас сум летал големо растојание..

веројатно е вистина клипов,барем по мене :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom