Помош со Thunderbird

Член од
10 август 2006
Мислења
8
Поени од реакции
0
Пред неко време морав да го форматирам компјутеров, и нормално редовно си напраив бацкуп од емаил поштата, но кога повторно пробав после реинсталирање да го распакувам мбоџ фајлот со пошта нескаше.
Го симнав и утилитито за увезување на сочувани бази во птичкава ама неможе, вика " Seem like this is not mbox file" , а е ?

Може ли некој да ми помогне да си ги вратам пораките назад. Пробав да отворам и со телст едотори несака, заглавува компјутерот.

Благодарам однапред.

П.С. Се работи за Тхундер бирд
 
Член од
23 февруари 2005
Мислења
2.460
Поени од реакции
43
Пред неко време морав да го форматирам компјутеров, и нормално редовно си напраив бацкуп од емаил поштата, но кога повторно пробав после реинсталирање да го распакувам мбоџ фајлот со пошта нескаше.
Го симнав и утилитито за увезување на сочувани бази во птичкава ама неможе, вика " Seem like this is not mbox file" , а е ?

Може ли некој да ми помогне да си ги вратам пораките назад. Пробав да отворам и со телст едотори несака, заглавува компјутерот.

Благодарам однапред.

П.С. Се работи за Тхундер бирд
При бришење или деинсталирање на firefox или thunderbird и враќање на претходните подесувања, екстензии, адреси, пошта...доволно е само да му направиш paste на профилот кој се наоѓа во documents and settings> "username">Application data> Thunderbird>Profiles.

Ова во случај ако си направил бекап на тој фолдер пред форматирањето на компјутерот. Ако го имаш направено тоа, тогаш копи пејст ќе ти ја заврши работата.

Инаку не знам точно како си направил бекап. Јас го користам овој метод со години и никогаш ме нема изневерено.
 
Член од
22 јули 2008
Мислења
15
Поени од реакции
0
А мене ме интересира дали програмава може да работи минимизирана во System tray и да си проверува за нови пораки на интервалот кој можеш да го подесиш во подесувањата, инаку овака нема корист ако мора да ја гледам минимизирана на taskbar-от. Најдов 2 додатоци од нивната страна и не работеа или јас не сум ги подесил како што треба. Ако некој се сретнал со истиов проблем и го решил некако нека пише.
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.338
Поени од реакции
18.210
И јас правам copy/paste на фолдерите. Скогаш си ги креирам истите нови акоунти со исто име како старите и само copy/paste на старите пораки во ново креираниот фолдер.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom