Помош, проблеми, прашања, совети...

Член од
29 август 2008
Мислења
5.210
Поени од реакции
3.594
Corsair би барал ако имаат deepcool,thermaltake,sharkoon што е најбитно бронзено, сребрено или златно овие што се black и real power не би гледал како добра опција.

Исто втората конфигурација што ја прати со 1050 ти не би ја гледај престара е графичката за разлика од 1650.
Da vo pravo si, fala za infoo ke bidi vtorata konfiguracija... so gtx 1650 graficka 500 ssd, i5-11generacija 16ram, i izgleda sharkoon napojuvajne ke bide...
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.210
Поени од реакции
3.594
Da vo pravo si, fala za infoo ke bidi vtorata konfiguracija... so gtx 1650 graficka 500 ssd, i5-11generacija 16ram, i izgleda sharkoon napojuvajne ke bide...
Bidna drugar.... Graficka 1650-04G drugoto e se kako sto pisav, za. 2/3casa cepkajne leta pa ke vidime ponaranu....
Osvem. Sto morav od hdmi na vga, bidejki mojot monitor 24``nema dr, opcija. Ponatamu kr kupime dr, so hdmi...
 

Attachments

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.669
Поени од реакции
7.246
Bidna drugar.... Graficka 1650-04G drugoto e se kako sto pisav, za. 2/3casa cepkajne leta pa ke vidime ponaranu....
Osvem. Sto morav od hdmi na vga, bidejki mojot monitor 24``nema dr, opcija. Ponatamu kr kupime dr, so hdmi...
Предниот дел стакло ти е како што гледам ти ли го бираше куќиштето или ти го шитнаа?
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.669
Поени од реакции
7.246
Jas ne go birav sinceto.... Da se gledal od sekade.... i da svetel..detska rabota ali toa e
Има солуција и за тоа али незнам дали имале друг избор вака изгледот е добар али не е практичен.
 
Член од
22 септември 2020
Мислења
4
Поени од реакции
5
Dali nekoj ima predhodno iskustvo so naracka na kompjuterski delovi od sajtovi kako amazon, casesking, overclockers?
isto taka so carina na istite delovi? probuvam da najdam informacii vo vrska so carinata ama neuspesno.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.669
Поени од реакции
7.246
Dali nekoj ima predhodno iskustvo so naracka na kompjuterski delovi od sajtovi kako amazon, casesking, overclockers?
isto taka so carina na istite delovi? probuvam da najdam informacii vo vrska so carinata ama neuspesno.
Џабе ќе се трудиш ќе те заебат имаше неколку видеа на јутуб за оваа тема.
Ибеј ти е посигурна опција.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.893
Поени од реакции
7.569
Дали некој знае каков кабел или уред е добар за да може Hard disk да работи надвор од компјутерот да не е поврзан во куќиштето?

Го видов ова aма немам искуство па да прашам.

Исто така ме интересира дали ќе може DVD читач плеер од компјутер да користам да го поврзувам на телевизор?
 
Член од
13 август 2008
Мислења
827
Поени од реакции
101
Компјутерот не ми стартува, све си работеше нормално и вечерта го ставив на слип, утредента хардверот си работи но не се стартува ни екранот ни маус ни ништо,
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.669
Поени од реакции
7.246
Компјутерот не ми стартува, све си работеше нормално и вечерта го ставив на слип, утредента хардверот си работи но не се стартува ни екранот ни маус ни ништо,
Вентилаторите работат ли во куќиштето?
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.669
Поени од реакции
7.246
Работат, све си работи нормално, нешто биосот да не е
Ако работат а не ти дава слика најверојатно е графичката.
Пробај извади ја и приклучи преку матична.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom