Помош при подесување на wireless dlink ruter

TomErulz

iPhone Freak
Член од
21 февруари 2005
Мислења
62
Поени од реакции
0
Najprvin se izvinuvam sto pisuvam na latinica, momentalno sum na iphone-ot.
sto treba da napravam da mi funkcionita dlink wireless ruterot?
imam adsl internet (dlink ruter) od mtnet.
Ima nekoj sto go znae toa?
odnapred blagodaram!
 

SuBZerO

Бигус Дикус
Член од
26 јануари 2007
Мислења
3.859
Поени од реакции
4.791
Modemot u portata za WAN ili Internet (pisuva) otvori int explorer pisi
http://192.168.0.1 user:admin pass( ili admin ili blanko) otkako ke vlezes ides na van konekcija i stavas PPPOE konekcija User i pass od MT.NET maas edno konekt i tolku.....:)
 

TomErulz

iPhone Freak
Член од
21 февруари 2005
Мислења
62
Поени од реакции
0
Modemot u portata za WAN ili Internet (pisuva) otvori int explorer pisi
http://192.168.0.1 user:admin pass( ili admin ili blanko) otkako ke vlezes ides na van konekcija i stavas PPPOE konekcija User i pass od MT.NET maas edno konekt i tolku.....:)
znam za toa, go srediv ali nemozam da stavam pass na wireless konekcijata.
ke oklucam WPA-WPE ke stavam passcode ali nisto, ke raboti 5min i posle ne raboti wireless-ot, t.e ne go cita :S
 

SuBZerO

Бигус Дикус
Член од
26 јануари 2007
Мислења
3.859
Поени од реакции
4.791
Wpa ima dopolnitelni setinzi malku povise bara toa dodeka WEP e malku poslaba enkripcija ama i postabilna spored mene ...probaj so i so dvete e sea sto ti padza na tolku vreme neso ne stima ne ti e podeseno kako sto treba ....
 

TomErulz

iPhone Freak
Член од
21 февруари 2005
Мислења
62
Поени од реакции
0
Wpa ima dopolnitelni setinzi malku povise bara toa dodeka WEP e malku poslaba enkripcija ama i postabilna spored mene ...probaj so i so dvete e sea sto ti padza na tolku vreme neso ne stima ne ti e podeseno kako sto treba ....
na koj li nacin ne probav, iskluciv wpa, sega preku telefonot i laptopot vlevam na wireless bez password i nema nikakvi problemi.. ali komsiite sto mi vlevaat isto taka? ke se javam na adsl tie ke mi kazaat sto da pravam :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom