Помош околу payoneer

Миља

Човек пред се, во секоја смисла те речи.
Член од
9 февруари 2023
Мислења
20
Поени од реакции
18
Здраво, не знам кај да ја вметнам темата излегов од штос, овде долго време ме немаше и све тоа небитно... сакам да прашам како да го спречам Пијонир да ме остави на раат со ваквиве пораки. А демек го деактивирав кобајаѓи... Screenshot_20230209-033234_Chrome.jpg Screenshot_20230209-031005_Messages.jpg
 
Последно уредено:

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.378
Поени од реакции
6.432
Здраво, не знам кај да ја вметнам темата излегов од штос, овде долго време ме немаше и све тоа небитно... сакам да прашам како да го спречам Пијонир да ме остави на раат со ваквиве пораки. А демек го деактивирав кобајаѓи...
Од Payoneer на македонски не стасува ништо. Ова генерира нешто за одржување на сметка или некоја ситна банкарска разлика што ќе расте, се додека не те дадат на извршител, па за 6 денари ќе платиш 80 до 100.000 денари сосе извршителот.
После ќе те даваат на телевизија кога ќе протестираш со другите напатени души од извршителите. Од ТВ ќе те снимаат оти имаат уште 30 секунди да пополнат од дневникот, од владата ќе те игнорираат, долгот ќе ти продолжи да расте и извршителот ќе почне да ти дава негова камата. Не дај боже да даваш изјава и прелапаш некој збор ќе бидеш меме за наредните 3-4 години.

Оди во банките каде што имаш вадено кредит или си имала трансакциска сметка, што и да е, прашај дали имаат некој долг на твое име. И така е малечок, плати го и побарај им потврда дека немаш долгови спрема нив, то ест, дека трансакциската е затворена или дека кредитот е исплатен потврда.
 

Миља

Човек пред се, во секоја смисла те речи.
Член од
9 февруари 2023
Мислења
20
Поени од реакции
18
Од Payoneer на македонски не стасува ништо. Ова генерира нешто за одржување на сметка или некоја ситна банкарска разлика што ќе расте, се додека не те дадат на извршител, па за 6 денари ќе платиш 80 до 100.000 денари сосе извршителот.
После ќе те даваат на телевизија кога ќе протестираш со другите напатени души од извршителите. Од ТВ ќе те снимаат оти имаат уште 30 секунди да пополнат од дневникот, од владата ќе те игнорираат, долгот ќе ти продолжи да расте и извршителот ќе почне да ти дава негова камата. Не дај боже да даваш изјава и прелапаш некој збор ќе бидеш меме за наредните 3-4 години.

Оди во банките каде што имаш вадено кредит или си имала трансакциска сметка, што и да е, прашај дали имаат некој долг на твое име. И така е малечок, плати го и побарај им потврда дека немаш долгови спрема нив, то ест, дека трансакциската е затворена или дека кредитот е исплатен потврда.
Нит имам видено кредити нит ништо. Имам отварано некои онлајн сметки низ гугл, дали може да е тоа... премногу утре ќе идам имам само трансакциска. Невработена сум, не знам зашо вака ми праат неам појма шо е ова.
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.378
Поени од реакции
6.432
Нит имам видено кредити нит ништо. Имам отварано некои онлајн сметки низ гугл, дали може да е тоа... премногу утре ќе идам имам само трансакциска. Невработена сум, не знам зашо вака ми праат неам појма шо е ова.
Уни Банка е воа.
 
Член од
15 јуни 2014
Мислења
310
Поени од реакции
298
Да не си жртва на брзи кредити? Некој да ја има злоупотребено твојата лична карта и да има земено кредит?
 

Миља

Човек пред се, во секоја смисла те речи.
Член од
9 февруари 2023
Мислења
20
Поени од реакции
18
Член од
17 ноември 2014
Мислења
4.231
Поени од реакции
6.655
Javi se na brojot od porakite.
ili proveri na internet na kogo mu pripadja.

A i ic ne se sekiraj ako nemas nikade tvoj potpis staveno

A i kako shto gledam na prvata slika.
Imash Contact US od toa Payoneer. Pa napishi im!
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.378
Поени од реакции
6.432
Ја со уни банк немам допирна точка.
трансакциската што е посочена во пораката им припаѓа нив. Ако не си била кај нив никогаш, размисли да не си земала нешто од некој дуќан на рати.
На пример сетек го имаат перфектно изведено тоа. Даваат на рати без камата, одиш кај нив, и ти викаат ова е преку кредит на халк банка. Така да нема камата кај нив ама има од халк банка, и плус ти праќаат кредитна картичка гратис.
Отиди подобро, прашај што е, пола саат работа ќе те спаси од главоболка, евентуално, некој сосема друг човек може има земено кредит и по грешка го дал твојот мобилен број.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom