Помош и совети

Член од
29 март 2013
Мислења
4.510
Поени од реакции
4.332
Знам дека ова прашање суштински во голем дел е индивидуално прашање и прашање на лична преференција, но сепак би прашал.
Чисно онака, ме интересираат мислења...

Сега, во ваква ситуација каде што сме во исчекување на новата конзола од ПС, во што би било поисплатливо (поразумно ако можам да речам) да се инвестира - гејминг лаптоп (800-1000Е) или ПС4 + ТВ ?

Јас лично не сум пред свршен чин моментално, пред околу година дена бев и морав да пресечам. :)
Mе интересираат мислења, малку повеќе од технолошка гледна точка...
 
Член од
22 октомври 2018
Мислења
13
Поени од реакции
2
SIMS 4
Автоматски споено мислење:

m0ze li nekoj da mi pusti link od mesto kaj so mozam freee da downloadiram
sims 4 ali da raboti da ne bide nekoe gjubre linkot
fala vi odnapred
 

КвикСилвер

Модератор
Член од
28 март 2010
Мислења
4.544
Поени од реакции
5.855
Знам дека ова прашање суштински во голем дел е индивидуално прашање и прашање на лична преференција, но сепак би прашал.
Чисно онака, ме интересираат мислења...

Сега, во ваква ситуација каде што сме во исчекување на новата конзола од ПС, во што би било поисплатливо (поразумно ако можам да речам) да се инвестира - гејминг лаптоп (800-1000Е) или ПС4 + ТВ ?

Јас лично не сум пред свршен чин моментално, пред околу година дена бев и морав да пресечам. :)
Mе интересираат мислења, малку повеќе од технолошка гледна точка...
Како што кажа некој, со новиот ПС доаѓаат и новите гејминг стандарди. Ако не ти е итно, можеби е најдобро да почекаш до крајот на годината. Мада ако си кежуал гејмер, мислам нема да осетиш некоја разлика. Како што кажа самиот, се е прашање на лична преференца. Ако ти се гејма, а немаш машина за гејмање, зимај, не се мисли.

А изборот меѓу ПС4 и ПЦ зависи од твојот вкус. Предноста на ПЦ е што можеш да симињаш пиратерија за некои наслови кои не ти бараат онлајн плешање, кај ПС4 ќе си ги платиш истите. FPS шутери исто може да бидат проблем, мада можеш да земеш тастатура и маус и ќе цепаш. Од друга страна пак, фифи/песови и тепачки игрици лежат повеќе на ПС4.

Ако веќе се одлучиш за ПЦ и ако имаш услови, би ти препорачал да си земеш декстоп конфигурација. За тој буџет ќе добиеш повеќе во споредба со лаптоп. Да не збориме за можност за понатамошна надградба.
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.392
Поени од реакции
21.945
Едно прашање,како да ја даунлоадирам Assassin Creed 2 на пс4 ја пуштија весплатно на uplay?
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.274
Поени од реакции
27.725
Сега, во ваква ситуација каде што сме во исчекување на новата конзола од ПС, во што би било поисплатливо (поразумно ако можам да речам) да се инвестира - гејминг лаптоп (800-1000Е) или ПС4 + ТВ ?
Gejming laptop e sekogas promasena investicija. Ili PS4 ili PC sho moze da trpi igri.
 

КвикСилвер

Модератор
Член од
28 март 2010
Мислења
4.544
Поени од реакции
5.855
Банда, таман ја симнав CoD Warzone, почнаа баговите. Кога се пуштам ми симиња shaders, арно ама заглавено е на Pack 1 (2%). Го оставив пола саат да се симне, не мрда. Кога кликам на Installing shaders (тоа горе со црвени букви), ме носи во лоби и пишува installation completed. Кликам start match, чекам да се наполни серверот и ми се заглавува на starting screen-от. После 2-3 минути се одглавува и вика Connection Time out. Или тоа, или нешто во стилот can't connect to the server. Гуглав по нет, секој има варијации на проблемов. Конкретно за мојава фрка не најдов решение. Најчестото решение е менување од 1 во 12 на една шифра во config.cfg фајлот. Само што многумина ја немаат, вклучувајќи ме и мене. Безброј пати направив scan and fix, нема фајде. Како што прочитав, ниту re-install не помага. Последна надеж ми е тоа, и моментално повторно ја инсталирам.

Решение за проблемов?
 
Член од
22 август 2016
Мислења
80
Поени од реакции
19
Дечки имам ХП Г4 лаптоп и реално е тиња има процесор 1.6 со 4гб рам али се каам што го купив.Дали ако зеам SSD ќе добијам подобри перформанси или џабе ми е инвестицијата?На скролање чекам по 3 секунди,крш.Ако има некој ваков лаптоп нека сподели мислење или само мојот е таков.
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.510
Поени од реакции
4.332
Дечки имам ХП Г4 лаптоп и реално е тиња има процесор 1.6 со 4гб рам али се каам што го купив.Дали ако зеам SSD ќе добијам подобри перформанси или џабе ми е инвестицијата?На скролање чекам по 3 секунди,крш.Ако има некој ваков лаптоп нека сподели мислење или само мојот е таков.
Па да, со се што ќе ставиш на SSD-то ќе имаш подобри перформанси. Ако ставиш игри да речиме, на истите ќе имаш побрз гејм лоад.
Но најпрво да си го исчистиш од вируси, прашина и непотребни програми и апликации во позадина, тоа повеќе го успорува кога станува збор за константа употреба.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.627
Дечки имам ХП Г4 лаптоп и реално е тиња има процесор 1.6 со 4гб рам али се каам што го купив.Дали ако зеам SSD ќе добијам подобри перформанси или џабе ми е инвестицијата?На скролање чекам по 3 секунди,крш.Ако има некој ваков лаптоп нека сподели мислење или само мојот е таков.
Тоа е, друг пат консултирај се при купување.
Имам проблеми со објаснување на луѓе дека тоа скапаниците лаптопи од 200 евра со N4000 процесор не се купуваат и треба минимум i3
„АМА МЕНЕ НЕ МИ ТРЕБА ЗА КОЈЗНАЕ ШТО, ЈУТУБ, ФБ, ВОРД ДА ПИШАМ НЕШТО“
Трповаќа.
Со SSD ќе имаш побрзо пуштање на програми, подигање на оперативниот систем, копирање фајлови ваму-таму ама за скролање не пиша на што скролање, ако е Фејсбук, тешко таму некоја разлика да осетиш.
Ја знам првпат ССД кога ставив на стариот компјутер ги осетив подобрувањата што ги напишав ама интернет искуството со веб сајтови ми беше практично исто.
 
Член од
13 јануари 2015
Мислења
1.044
Поени од реакции
983
Ми треба некој ако е запознат да ми каже, дали постои за кошарка слична игра како фудбал менаџер?
 
Член од
13 јануари 2015
Мислења
1.044
Поени од реакции
983
Валда Баскетбал менаџер? неможам никаде да најдам па затоа прашувам
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.627
Валда Баскетбал менаџер? неможам никаде да најдам па затоа прашувам
стварно никаде нема нз коа напишав basketball manager мислам првото нешто од страна ко да имаше линк до стим играта нз нз провери
 
Член од
5 октомври 2012
Мислења
1.951
Поени од реакции
1.169
link za download pes 2019 ima li nekoj za pc , ovie so probuvam da gi downlodiram sve nekoj reklami iskacat
 

Kajgana Shop

На врв Bottom