Помош за тест на регистрација на веб (IPhone Корисници)

Член од
28 август 2009
Мислења
752
Поени од реакции
771
Дечки ќе може ли еден тест да направите, оние што користат IPhone, да влезат на http://meddybear.org/, да кликнат горе на "Sign Up" и да одберат "Employer".

Пополнете ги полињата, не е битно дали се точни или не, колку само да стигнете до крајот и да видите дали формата ќе прави проблеми т.е дали ќе ви се отвори копчето за регистрација или ќе бидете заглавени.

Колку што видов на Андроид нема фрки, али на Iphone заглавува кај "Organization name".
Да дознаам дали е ова само на еден тел (до верзијата можеби) или фрка има со сите што се на iphone.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
11.008
Поени од реакции
11.500
Contentot ти е многу слаб, секој што е нејтив ќе примети дека не ги пишувал стварите некој американец, плус граматички и печатни грешки
 
Член од
28 август 2009
Мислења
752
Поени од реакции
771
Contentot ти е многу слаб, секој што е нејтив ќе примети дека не ги пишувал стварите некој американец, плус граматички и печатни грешки
Лепи уште не е функционален вебот, нема недела дена. Го тестираме темплејтов дали ќе ни заврши работа. Видов дека прави фрка формата за ајфон корисници, али неам ајфон за константно да правам тестови па замолив ако може некој од вас. Као што видов, треба фонтот да го направам 16ка за да не зумира автоматски.
 
На врв Bottom