Помош за малиот Андреј!

Член од
27 септември 2011
Мислења
423
Поени од реакции
682
На линкот од Фејсбук пишува дека се многу далеку од посакуваната сума. :( Може нешто да превземеме?
Да пратиме порака на сите пријатели што ги имаме на фејсбук. Досаѓаме кога треба лајк да се стави на некоја слика или било што во некоја наградна игра, а за вакви работи сите молчиме :( Барем дел од нашите фб пријатели да натераме да донираат можеби би помогнале колку толку. Сепак се работи за здравјето и животот на мало детенце :(
 
Член од
25 септември 2011
Мислења
6.448
Поени од реакции
18.281
Да пратиме порака на сите пријатели што ги имаме на фејсбук. Досаѓаме кога треба лајк да се стави на некоја слика или било што во некоја наградна игра, а за вакви работи сите молчиме :( Барем дел од нашите фб пријатели да натераме да донираат можеби би помогнале колку толку. Сепак се работи за здравјето и животот на мало детенце :(
Јас се чудам каде се во оваа држава тие наши големи компании кои можат ова прашање да го решат по брза постапка.Наместо новогодишни бонуси за вработените парите да ги пренаменат за Андреј верувам дека подобро ќе спијат и поубаво ќе им биде на душата.
 
Член од
27 септември 2011
Мислења
423
Поени од реакции
682
Јас се чудам каде се во оваа држава тие наши големи компании кои можат ова прашање да го решат по брза постапка.Наместо новогодишни бонуси за вработените парите да ги пренаменат за Андреј верувам дека подобро ќе спијат и поубаво ќе им биде на душата.
И јас се чудам, и искрено барам начин како би можело да се влијае врз нив да одделуваат средства за вакви работи. За нив не би било многу, а би значело премногу за едно семејство и еден човечки живот.
 

VLJ

Член од
14 ноември 2011
Мислења
2.277
Поени од реакции
4.314
Во најмала рака можеме барем да ја постираме страната од ФБ на нашиот профил.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.497
А операториве што земаат ДДВ на овие повици што ги правиме? Не знам душата кај ќе им оди на тие што го измислиле ова.
 
Член од
4 мај 2008
Мислења
67
Поени од реакции
2
ДОНИРАНО И ОД МЕНЕ еџ се наежив кога го читав текстот за андреј само срека и здравје да ти даде господ бидејки и јас имав искуство од пред некое време мојот шура брат на мојата сопруга имасе тумур на карлицата со интернетот и со добронамерните луге сепак се доведе до некој степен се намали тумурот да даде господ и ти да се излечиш и да си го живееш срекно детството оливер од прилеп СРЕКНО
 

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
10.046
Поени од реакции
15.014
T-Mobile зема 118 денар за повикот.....100 за донација а 18% каде одат? сигурно за нови фотелји или за викенд за нова година....
барем нека ги упатат парите на вистинско место
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
3.745
Поени од реакции
1.848
Дали може да се донира од странство?
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.735
Поени од реакции
19.912
Донирано

Страв го фаќа човек од се пречести болни дечиња и тоа од леукемија, ептен отидовме во неповрат со отровиве, не само храната и воздухот кој го дишеме е канцероген, да му е страв на човек длабоко да воздивне, дај боже Андреј да оздрави и да има среќно детство.
 
S

Stivie G

Гостин
дали оваа акција важи уште?
бидејки сега пред малку една другарка пробала и рекле биравте непостоечки број, нешто такво
 

Kajgana Shop

На врв Bottom