Помош за Емилија.

Член од
10 септември 2016
Мислења
8.960
Поени од реакции
17.738
Здраво дечки, знам дека има добри луѓе на форумот кои се во можност да донираат па затоа ја отварам темава.

Се работи за 30 годишна жена која живее сама, невработена е и се соочува депресија но покрај тоа има заостанати долгови поради неплаќање сметки, и оставена е сама на себе. Се собраа пари за заостанат долг од извршител поради кои ќе мораше да го изгуби станот, но има уште долгови. Кој може нека помогне, во моментов и се бара работа со што ќе ја победи депресијата и ќе се вклопи во опшеството.
Кој сака нека помогне колку што може.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.960
Поени од реакции
17.738
20201219_180403.jpg

Еве жиро сметка, жената нема девизна сметка но до утре ќе ставам индевизна од нејзин близок.


ЕДИТ:ЕВЕ ЈА И ОФИЦИЈАЛНО ОБЈАВАТА.


 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.960
Поени од реакции
17.738
received_685937675626207.jpeg

Дечки еве ја и девизната сметка, се надевам дека некој ќе помогне колку што е во можност, да дадеме шанса за Емилија повторно да се активира во опшеството, на жената активно и се бара работа, се надевам дека исто некој психотерапевт ќе и помогне да ја победи депресијата. Барем заостанатите долгови кои ги има да и ги тргнеме од мислите. Поздрав и ви благодарам на сите кои ќе донирате.
 
Последно уредено:
Член од
23 јануари 2017
Мислења
2
Поени од реакции
4
За се што ве интересира пишете ми, јас го водам случајот со Емилија.
Успеавме да платиме долг за социјалниот стан што се собирал како месечна кирија од 2029ден.Долгот изнесуваше 24000 и е подмирен.
7000ден беа префрлени со кои успеа да помири долг за струја и телефон.
Сега на ред е водата 24 139ден.
За сите уплати сум известена и како стигаат донациите одма ги пренасочуваме за уплатите на долговите.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom