Помош во теретана?!

Член од
28 март 2014
Мислења
31
Поени од реакции
1
Како да најдам помош во теретана? Во теретана не одам секогаш со друштво, некогаш сум приморан сам. Дали во некои теретани има луѓе кои би можеле да те надгледуваат додека креваш некои попредизвикувачки тежини? Нешто како инструктор или слично?
П.С. Живеам во Битола
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
Ќе си замолиш некој од дечките што вежбаат да ти припомогнат, увек се наоѓаат фини момци.
 
Член од
5 февруари 2014
Мислења
138
Поени од реакции
60
Ќе си замолиш некој од дечките што вежбаат да ти припомогнат, увек се наоѓаат фини момци.
Право кажа ке се упознаш со некој и така може пријатели да си бидете па сигурно има поискусни ке ти покажат нешто и така.
 

831

HOATH IAIDA
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.679
Поени од реакции
11.751
Вистина, во теретана многу голема реткост е да начекаш трол негативен за што и да треба се најдуваат, фини се и дружељубиви. А најинтересно ми е кога ќе се случи пријателство, другарство и ќе почнат да излегуваат заедно сите онака набацани, со смирена длабока фаца и онака полека се движат, смешно ми изгледа скрос :pos: А интересен е тој феномен што луѓето што одат така поредовно во теретана се најсмирени и нај другарски расположени од сите останати така да речам спортски настроени фаци...
 

Хоуп

ümid edirəm
Член од
13 април 2012
Мислења
2.464
Поени од реакции
9.397
Како да најдам помош во теретана? Во теретана не одам секогаш со друштво, некогаш сум приморан сам. Дали во некои теретани има луѓе кои би можеле да те надгледуваат додека креваш некои попредизвикувачки тежини? Нешто како инструктор или слично?
П.С. Живеам во Битола
Имаш во Фитнес Универзал (горе над болницата) вработен дечко што ти објасни се, ќе ти каже што и како да вежбаш, во зависност што сакаш да постигнеш. Нема само да те надгледува, него и ќе работи со тебе, ќе ти помогне и понатаму за подобри резултати.
Башка имаш горе и женски дел, па можеш да тркнеш демек за загревање да си повртиш на точаче :P
 
Член од
16 септември 2013
Мислења
687
Поени од реакции
514
Јас кога одев, бев неискусен и секогаш имаше некој поискусен да те поучи, да ти каже каде грешиш без да го прашаш. Имав среќа што беа пријателски настроени.
 

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.468
Поени од реакции
3.270
Обично секад има некој со кој што ја делиш справата, или чека да завршиш за да дојде на ред, него кажи му на последната серија да ти помогне ако треба.
Ако уште не ти е јасно, еве ти подетален туторијал:

 

Kajgana Shop

На врв Bottom