Помош: Вируси, црви и разни штетници

Член од
23 февруари 2005
Мислења
2.460
Поени од реакции
43
humanoid напиша:
И ако ти работи System Restore, исклучи го. Зошто има шанси да ти се врати на старо и после бришењето.
Да додадам:

Ако не сака да го отвори regedit, пробај да го старуваш пишувајќи го овака: regedt32.exe Тоа секогаш помага :wink:
 

123

Член од
20 април 2005
Мислења
2.156
Поени од реакции
8
Probaj so RegCleaner.
A ako sakas peski da cistis i ako znaes sto da cistis otvori gi i skrienite papki.
 
Член од
23 февруари 2005
Мислења
2.460
Поени од реакции
43
123 напиша:
Probaj so RegCleaner.
A ako sakas peski da cistis i ako znaes sto da cistis otvori gi i skrienite papki.
„Description:
RegCleaner is an easy to use program. With RegCleaner you can easily get rid of those old and obsolete registry entries created by software that you have destroyed ages ago. And by easily, I mean easily. You don´t have to be any expert to use this program.“

На StenmarC во овој случај тешко дека ќе му помогне овој програм. Преку p2p network му се интегрирани барем два црва што се активни сеуште. RegCleaner ги чисти старите и неупотребливи клучеви, оние кои се останати од избришани програми,p2p network е сеуште активен, така што тешко да помогне ова програмче. А и таму постои голем ризик да избришеш некои клучеви кои мислиш дека се непотребни.


Инаку бате StenmarC, што направи со p2p network?
Ако не си успеал да направиш ништо, погледни го Ова
 

StenmarC

Скијач
Член од
24 март 2005
Мислења
2.179
Поени од реакции
49
Го нема веќе ... барем така покажува скенирањето со Highjackthis, ewido & SpyBot... јас бев на факс, не знам што, како чачкал брат ми, ама изгледа за џабе се мачевме - типот знаел што е и како да го тргне, ама го мрзело вчера и си легнал :evil:

Како и да е, кога ќе се прибере ќе го прашам што како напраил и ќе ви пишам

ГОЛЕМО БЛАГОРАДАМ ЗА ПОМОШТА 8)
 

123

Член од
20 април 2005
Мислења
2.156
Поени од реакции
8
@ humanoid

Si rabotel li so regClean?
Toj ti lista se sto imas instalirano, a brises toa sto sakas.
Najdobar e za brisenje na instalirani programi sto nemozes preku deinstalacija da gi izbrises (ako ti se slucilo toa znaes na sto mislam), ili nesto brises i taman si izbrisal pak se javuva. A ako znae koj crv go ima mnogu lesno na internet moze da najde kako peski da go izbrise a i so ovoj program.
Eve RegClean sto lista:
Software, Startup List, Uninstall Menu, File Types, New File, Shell Extensions i Backups.
 
Член од
23 февруари 2005
Мислења
2.460
Поени од реакции
43
123 напиша:
@ humanoid

Si rabotel li so regClean?
Toj ti lista se sto imas instalirano, a brises toa sto sakas.
Najdobar e za brisenje na instalirani programi sto nemozes preku deinstalacija da gi izbrises (ako ti se slucilo toa znaes na sto mislam), ili nesto brises i taman si izbrisal pak se javuva. A ako znae koj crv go ima mnogu lesno na internet moze da najde kako peski da go izbrise a i so ovoj program.
Eve RegClean sto lista:
Software, Startup List, Uninstall Menu, File Types, New File, Shell Extensions i Backups.
Имам работено и те разбирам што сакаш да кажеш 123.
p2p network е доста комплициран и многу тешко се брише. Ги блокира regedit, msconfig...Доволно прочитав за овој проблем и затоа реков дека нема да помогне regClean.
Секој програм си има своја намена и служи за одредена цел.
 

StenmarC

Скијач
Член од
24 март 2005
Мислења
2.179
Поени од реакции
49
Сеуште не е тргнат. За момент го немаше никаде - во на брат ми јузерот, но еве пак се појави... ФАК ... пробав и во Safe Mode со исклучен систем ристор и пак не сака ..... ај ке видам пак нешто ...

Мислам дека знам од каде го закачив - користев LimeWire за даунлоад :?
 
Член од
23 февруари 2005
Мислења
2.460
Поени од реакции
43
StenmarC напиша:
Сеуште не е тргнат. За момент го немаше никаде - во на брат ми јузерот, но еве пак се појави... ФАК ... пробав и во Safe Mode со исклучен систем ристор и пак не сака ..... ај ке видам пак нешто ...

Мислам дека знам од каде го закачив - користев LimeWire за даунлоад :?
пробај го тоа програмчето што ти го пуштив во погорниот пост.
бааги се изначитав за p2p network, богами си закачил многу гадна бубачка. :?

Ако налеташ на фајлови и папки од p2p network, избриши се.
 

StenmarC

Скијач
Член од
24 март 2005
Мислења
2.179
Поени од реакции
49
FAK .... se zeznaF :evil:
Brishejki po registrite izbrishav izgleda neshto shto ne treba i sega cel kompjuter mi e fucked up... mi dava da napraam copy, ali ne mi dava da napraam paste :)
Sega sum preku Linux-ot i probuvam da si gi prebacam rabotite od seminarskata na mail, pa na lap-top .... ke mora preinstalacija ... redno beshe - mislam deka kompjuterov ne e preinstaliran edno vishe od godina ipol - brat mi se inati ... aj ke pisham detali pokasno
 

StenmarC

Скијач
Член од
24 март 2005
Мислења
2.179
Поени од реакции
49
StenmarC напиша:
FAK .... se zeznaF :evil:
Brishejki po registrite izbrishav izgleda neshto shto ne treba i sega cel kompjuter mi e fucked up... mi dava da napraam copy, ali ne mi dava da napraam paste :)
Sega sum preku Linux-ot i probuvam da si gi prebacam rabotite od seminarskata na mail, pa na lap-top .... ke mora preinstalacija ... redno beshe - mislam deka kompjuterov ne e preinstaliran edno vishe od godina ipol - brat mi se inati ... aj ke pisham detali pokasno
Ехх... сега сум на лап-топот и ќе треба да се навикнам на оваа ебана тастатура, пошто кога ќе се врати брат ми за некој ден ќе ме отера у 3 лепе и нема да ми дозволи да седнам на комп :(

Избришав цела папка во регистри едиторот и тоа оваа ....
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CURRENTCONTROLSET\OLE ... мислам ова беше ... цела папка ОЛЕ ја избришав дебил .... и сеа ... на здравје :)
 

A__

Супер модератор
Член од
16 март 2005
Мислења
4.834
Поени од реакции
10.109
Нишо сеа сликај се. Клин инстал, друго чаре амин.
 
Член од
23 февруари 2005
Мислења
2.460
Поени од реакции
43
StenmarC напиша:
FAK .... se zeznaF :evil:
Brishejki po registrite izbrishav izgleda neshto shto ne treba i sega cel kompjuter mi e fucked up... mi dava da napraam copy, ali ne mi dava da napraam paste :)
Sega sum preku Linux-ot i probuvam da si gi prebacam rabotite od seminarskata na mail, pa na lap-top .... ke mora preinstalacija ... redno beshe - mislam deka kompjuterov ne e preinstaliran edno vishe od godina ipol - brat mi se inati ... aj ke pisham detali pokasno
Секој регистри програм прави бекап на она што го бришеш. Погледни добро по опциите. Направи restore на тој бекап и се ќе се врати на старо. Потоа пак ќе можеш да ги средуваш работите околу p2p network.
 
Член од
23 февруари 2005
Мислења
2.460
Поени од реакции
43
humanoid напиша:
StenmarC напиша:
FAK .... se zeznaF :evil:
Brishejki po registrite izbrishav izgleda neshto shto ne treba i sega cel kompjuter mi e fucked up... mi dava da napraam copy, ali ne mi dava da napraam paste :)
Sega sum preku Linux-ot i probuvam da si gi prebacam rabotite od seminarskata na mail, pa na lap-top .... ke mora preinstalacija ... redno beshe - mislam deka kompjuterov ne e preinstaliran edno vishe od godina ipol - brat mi se inati ... aj ke pisham detali pokasno
Секој регистри програм прави бекап на она што го бришеш. Погледни добро по опциите. Направи restore на тој бекап и се ќе се врати на старо. Потоа пак ќе можеш да ги средуваш работите околу p2p network.
Кога ќе го отвориш Regrun, одиш на опцијата registry, потоа на registry backup и ќе ја отвориш табелата restore. Таму би требало да ти бидат сите работи што си ги избришал.
 
Член од
30 јуни 2005
Мислења
25
Поени од реакции
0
Ad-Aware SE

A nekoj ako saka Ad-Aware Full Verson neka pise :)
Nemav sto da rabotam pa da ne propadnat taka cc gi kupiv Ad-Aware full version :lol:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom