Полициска академија - Скопје

Д Малиот

Нинџа лепотан!
Член од
25 јануари 2009
Мислења
296
Поени од реакции
43
Сметам дека нема потреба да поработам на јазикот, освен на интерпункцијата која отсекогаш ми била проблем. На форумов за среќа немам сретнато ограничувања во однос на тоа кој дијалект се употребува и во колкава мера. ;)
Забегуваме од темата @JETKUNDO
 
Член од
24 јули 2014
Мислења
3
Поени од реакции
1
И ја таму планирам да се запишуем, од Тетово сум иначе. Што се тиче смештај у интернатите НЕМА, има полицајци на обука задњи 3-4 године и нема место за нас смртнициве. Што се тиче студентскиве 3.200 мислим дека е од прилика ( не е помалу ) и пријавуењата са од 19.08 до 24.08 за студенти шо ќе ида прва година. У тија 3200 имаш 1200 за смештај, ресто е за јадење. За најблизу мислим дека е Стив ( можда грешим ), туека свекако проаѓа градски превоз и застануа за према Идризово.
Fala druze :D
 
Член од
1 јуни 2014
Мислења
6
Поени од реакции
0
Дечки се одлучив сепак за овој факултет. Да не знае некој кога се запишувањата 14/15? Или пак?
 
Член од
15 јануари 2014
Мислења
2.706
Поени од реакции
1.619
Ајде па пишете кој се запишал,и дали примале со по слаб просек.. :)
 

Д Малиот

Нинџа лепотан!
Член од
25 јануари 2009
Мислења
296
Поени од реакции
43
Ајде па пишете кој се запишал,и дали примале со по слаб просек.. :)
Се извинувам што доцнам. Денес влегувам на темава после толку време. Јас се запишав на криминалистика.

На мојов смер најниските поени у државна квота ( со исклучок на малцинства и оние со специјални услови ) се 78,84, а најслабиот во приватна е со 63,18 :)
 
Член од
15 јануари 2014
Мислења
2.706
Поени од реакции
1.619
Се извинувам што доцнам. Денес влегувам на темава после толку време. Јас се запишав на криминалистика.

На мојов смер најниските поени у државна квота ( со исклучок на малцинства и оние со специјални услови ) се 78,84, а најслабиот во приватна е со 63,18 :)
Ај у ПП објасни ми како иде пресметувањето на тие проценти,ако сакаш. :)
 
Член од
21 мај 2016
Мислења
11
Поени од реакции
1
Здраво на сите.
Ние сме тим кој изработува различни видови на трудови, со цел на ви помогнеме на вас учениците и студентите. Нудиме изработка на:
- Магистерски трудови
- Специјалистички трудови
- Дипломски трудови
- Семинарски трудови
- Проектни задачи
- Изработка на CV + Мотивационо писмо
- Мини есеи и истражувачки проекти
- Табеларно прокажување на податоци
- Power point Презентации
- Биснис планови за средни училишта и факултети
- Анализа на случај
- Спроведување на истражување
- Трудови на слободна тема
- Анкетни листови
- Прашалици
Сите кои се заинтересирани треба да не контактираат на следниот линк (фб страна) :
ЛИНК
 
Член од
9 септември 2016
Мислења
560
Поени од реакции
398
Го колнам денот кога се запишав на ова срање,самото место на факсот ужас,училните ужас,и некој од професороте се ропаци.Многу што димломирале си седат дома,незнам кој кур МВР распишуваше огласи за полицајци што го поминуваат курсот со една скриптичка од 50 страни,кога има минимум 1000 димломирани и дома седат.Али шта је ту је поминаа 3 години ќе помине и уште една.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom