Политички случувања во Македонија - Генерална дискусија

ЗА КОЈА ПАРТИЈА ЌЕ ГЛАСАТЕ НА ПАРЛАМЕНТАРНИТЕ ИЗБОРИ 2024?

  • 1. Коалиција за европска иднина (СДСМ, ЛДП, НСДП, ВМРО-НП, ПДТ, ДСВМ, СРМ, СДА...)

  • 2. Коалиција „Твоја Македонија“ (ВМРО-ДПМНЕ, СПМ, ОМ, МКонцепт, Достоинство, ТМРО, ДС, ПОДЕМ, СДУ..)

  • 3. Коалиција „Храбро за Македонија“ (ГРОМ, ИНТЕГРА, ПЦЕР)

  • 4. Коалиција „Европски фронт“ (ДУИ, АА на Села, ЕДП, НД, ДПТ, Унија на Ромите, БДС)

  • 5. ПП Левица

  • 6. Коалиција „Вреди“ / „Vlen“ (БЕСА, Алтернатива, Демократско движење, АА на Таравари...),

  • 7. Движење ЗНАМ - За наша Македонија

  • 8. Единствена Македонија

  • 9. ПП Нова Алтернатива

  • 10. ПП Аваја

  • 11. Европско граѓанско движење (Група избирачи Џула Челику)

  • 12. Македонска Ера трета / Македонски независни листи - суверенисти

  • 13. Твоја партија

  • 14. Родина Македонија

  • 15. ПП Десна

  • 16. ПП Демократи

  • 17. Работничка партија

  • Не знам / неопределен / зависи од предизборните кампањи

  • Нема да гласам


Резултатите може да се погледнат само после гласање.

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.315
Поени од реакции
79.051
овие се мега-патетични
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.988
Поени од реакции
14.775
Srbče...jebote....pa šta radiš ...

 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.315
Поени од реакции
79.051
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.988
Поени од реакции
14.775
Sbče stana pomaten tip i od Bogac...a licno smerav deka taa ,,titula,, ke ja dobie sinot od Zore Inospektar
Автоматски споено мислење:

Srbče...jebote....pa šta radiš ...

Sam sebe ke si odgovoram.....bidejki eve ne pravat ludi, pa mora da pocnime da se odnesuvame kako ludaci....

 
Последно уредено:
Член од
19 септември 2009
Мислења
5.081
Поени од реакции
4.932
Sbče stana pomaten tip i od Bogac...a licno smerav deka taa ,,titula,, ke ja dobie sinot od Zore Inospektar
Автоматски споено мислење:


Sam sebe ke si odgovoram.....bidejki eve ne pravat ludi, pa mora da pocnime da se odnesuvame kako ludaci....

И?
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.988
Поени од реакции
14.775
никому ништо....си пројде и ова

ако те фатат во хотелски ресторан, едноставно можиш отпосле да си платиш преноќиште, и цела вечер ќе си лумпуваш во ресторанот
 

borso

Робсо
Член од
7 ноември 2020
Мислења
66
Поени од реакции
113
Во недела има организиран превоз за Охрид, со пола капацитет. Че го мочаме споменикот на татарите удавени во охридско. На секој учесник му следува благодарница.
12 места вкупно, пријавување кај мене
Чисто да известам, комбето е откажано. Причина е поклопувањето со денешниот протест. Се пријавивме само тројца. Јас, @Ilumious и @jamajka pod uslof danema pesoj oti.se.so.voski tiee
 
Член од
1 јули 2020
Мислења
1.669
Поени од реакции
7.592
Член од
25 декември 2019
Мислења
1.745
Поени од реакции
2.668

Dobar poteg e ova, mora zestoko da se udri po eden od najlosite gradonacalnici na Ohrid.
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
4.928
Поени од реакции
7.868

Dobar poteg e ova, mora zestoko da se udri po eden od najlosite gradonacalnici na Ohrid.
Polos gradonacalnik ni imalo ni ke ima, a potegov e za pozdrav, veke vreme bese narodov da se razbudi i da si gi zeme rabotite vo svoi race.
 
Член од
12 јули 2018
Мислења
1.492
Поени од реакции
4.733
Нека решета Јане слободно, не само психопатот премиер, треба една генерална чистка и во „правосудството“, тоа ќе биде најефикасната реформа, овие досега што се спроведуваат не даваат никакви резултати.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom