Политички случувања во Македонија - Генерална дискусија

За која пол. партија би гласале ако наредната недела би се одржале парламентарни избори?

 • СДСМ

  Гласови: 3 1,7%
 • ВМРО-ДПМНЕ

  Гласови: 29 16,2%
 • Левица

  Гласови: 88 49,2%
 • ДУИ

  Гласови: 2 1,1%
 • ДПА

  Гласови: 0 0,0%
 • Алијанса за Албанците

  Гласови: 2 1,1%
 • Алтернатива

  Гласови: 2 1,1%
 • Друга

  Гласови: 6 3,4%
 • Не знам

  Гласови: 11 6,1%
 • Нема да гласам

  Гласови: 36 20,1%

 • Вкупно гласачи
  179
 • Гласањето е завршено на .

PROROKOT

Ќе ме биде...
Член од
16 февруари 2022
Мислења
2.249
Поени од реакции
2.227
Si go postovate vie daskalot aj

Хмммм...а по што е стабилна „севернава„ па да биде дестабилизирана?...
Се чини дека бесните казни, дадени на патриотите за „27 април„ си го прават своето....
 
Член од
3 јуни 2022
Мислења
457
Поени од реакции
975
Si go postovate vie daskalot aj

Се натпреваруваат со Сдс кој повеќе ќе се пикне во чмарот на Сад и Еу, дури како партија критикуваа оти надзорот за автопатите бил даден на Кинези

Наместо да критикуваат дека истиот беше без тендер, со директен избор од владата даден на американци..
 

PROROKOT

Ќе ме биде...
Член од
16 февруари 2022
Мислења
2.249
Поени од реакции
2.227

Каде се парите?...:unsure:
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.295
Поени од реакции
26.852

Покрај сите политичари од 1990 наваму,едни од најголемите виновници за шиптaрите да станат фактор у државава се новинариве.Што ме боли бре кур за некоја шиптaраана што се собрале да си играат на некаков си прес? Абе кој ги ебе бе,што им одите бе се да ви ебам? Им даваат легитимитет,утре да ги мочаат да им држат прес со преведувачи.Абе бојкот само бе копита глупи,игнорирај козоебачите ко да не постојат.Отишле на прес на Стопанска комора на Северозападна Македонија :facepalm:
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.035
Поени од реакции
15.385

Покрај сите политичари од 1990 наваму,едни од најголемите виновници за шиптaрите да станат фактор у државава се новинариве.Што ме боли бре кур за некоја шиптaраана што се собрале да си играат на некаков си прес? Абе кој ги ебе бе,што им одите бе се да ви ебам? Им даваат легитимитет,утре да ги мочаат да им држат прес со преведувачи.Абе бојкот само бе копита глупи,игнорирај козоебачите ко да не постојат.Отишле на прес на Стопанска комора на Северозападна Македонија :facepalm:
Посилно е од нив, не можат а да не бидат понижени под шиптaрите, пола народ се клања на дуи и компанија посебно последните години.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.217
Поени од реакции
12.701
Зеќир знае да игра со двете страни. Во време на Грујо добро работеше, еве и сега си тера.

Но човекот си беше во Германија и донесе специјални машини за косење на трева, плевел и гранки од страните на патиштата, и тоа машини што не им сметаат ни банкините ни сообраќајните знаци. Ми покажуваше видеа на мобилен како машините чистат околу патиштата-топ работа

Околу парите да не се правиме будали-сигурно добар дел од нив ќе одат кај фаците што му го дале тендерот
 
Член од
14 август 2006
Мислења
41.297
Поени од реакции
72.310
Посилно е од нив, не можат а да не бидат понижени под шиптaрите, пола народ се клања на дуи и компанија посебно последните години.
Таа комора на северозападна Македонија не е ништо друго освен алатка во рацете на албанските национал-шовинисти и религиозни фанатици. Нормално дека ќе го турка филмот за доселување на муслимани работници. Им одговара.

Увозот на муслимани работници е смислен и наводно со тоа би се решил проблемот на недостаток на работна рака, или пак би се покажало на Европа дека не сме ние заблудени националисти туку сме инклузивни. Под инклузивност на едно општество, денес се смета способноста на општеството да насели што повеќе муслимани кај себе и таа работа не се бара од муслимански општества.

Има друга работа што никој сега не ја кажува.
Тоа е фактот дека веќе е покушаван увоз на странски работници на Балканот и нигде не профункционирал како што треба, а за тоа има само една причина.

Еве, Албанија тоа го направи пред неколку години. Да речеме дека ќе увезуваш работно способни и стручни (за тоа што ти треба) работници од земји од Третиот свет. Тука треба да ја имаш перспективата на тој работник кој живее илјадници километри од тука. Илјадници километри одалечен од рајови како Германија, на пример. За него Македонија (или во случајот Албанија) е само отскочна даска кон Германија. Него оваа кочина му е два чекора до Германија. Он чим дошол до оваа дупка, која е толку блиску до Германија (од негова географска перспектива), он првом приликом ќе фати магла. Така и бидна во Албанија. Затоа они се откажаа од таков проект. Осумдесет посто им фатија џаде после година, две. Што ќе ги задржи овде? Да им ги зимаме пасошите како АлКаида што им прават ну Арабија? (океј и они самите си се алкаида)
 
Последно уредено:
Член од
6 февруари 2007
Мислења
3.339
Поени од реакции
3.410
Партиски активисти од СДС и цела администрација од министерствата без разлика дали се македонци или албанци по наредба од раководството морале да присуствуваат на митингот на Али Ахмети и Артан Груби:
 
Член од
12 јули 2018
Мислења
1.122
Поени од реакции
3.243
Ако, баш фино, се надевам дека следно ќе мора груби да им ги клецни жените по еднаш, во име на коалицијата, па и да си вдомат по еден рамковен шарпланинец да ги работи стално.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom