Политички случувања во Македонија - Генерална дискусија

TheGhegClan

Slobodna Vojvodina
Член од
8 септември 2020
Мислења
505
Поени од реакции
151
Vo norveska e totalno zabraneto secenje drva makar I edno drvo, ni drzavata ne smee ni gragjanite apsolutno nikoj, ima celosna zabrana.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
16.186
Поени од реакции
11.157
Ne, samo radi imeto ne mozeme da vlezeme u EU.
не е се како изгледа, пред 3-5 години, на магистрален пат во околина на Пула, падна дрво и предизвика сообраќајна несреќа....не на паркирано возило, туку на сообраќајна колона...
 

Beric Dondarrion

Lord of Blackhaven
Член од
14 август 2006
Мислења
35.387
Поени од реакции
54.652
ЕУ треба да ги уважи приговорите на Бугарија кон Македонија, исто како што ги уважи грчките.
Инаку нема логика едно апсурдно барање да прогласиш за релевантно, а друго не.
 

Darling

uwu
Член од
5 јуни 2009
Мислења
10.477
Поени од реакции
19.126
ЕУ треба да ги уважи приговорите на Бугарија кон Македонија, исто како што ги уважи грчките.
Инаку нема логика едно апсурдно барање да прогласиш за релевантно, а друго не.
nema logika da baras EU da gi uvazi prigovorite na Bugarija.
2 losi ne pravat dobro.
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
10.037
Поени од реакции
10.471
А Грција е поповластена од Бугарија?
Нејзе може да и се уважи глупоста, а бугарскава глупост - не?
Дефетизмот што го ширите со Задолжително не престанува.

Знаеш што е глупо? Тоа што ги споредуваш Бугарија и Грција :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom