Политички случувања во Македонија - Генерална дискусија

Дали очекувате дека новата власт и новата Претседателка ќе го ревидираат Преспанскиот договор?


  • Вкупно гласачи
    291
  • Гласањето е завршено на .

A__

Супер модератор
Член од
16 март 2005
Мислења
4.834
Поени од реакции
10.108
Каква новинарка бе, таа кравата Крамарска беше пикната во Министерство за Одбрана од Радмила Шекеринска, се сеќавате на аферата за време на Бучко која беше наречена „Фабрика„ каде сите можни соросоидни новинари беа пикнати во Влада и министерства а останатите на платен список за да шират фејк позитивни вести за тогашниот СДС

Тоа Дојче Сере под итно да се забрани заедно со сите соросоидни платеници кои со 5 милиони евра рушија легално избрана влада на избори!

Само мачот за овие странски платеници!
 

ausländer

Left the building
Член од
4 мај 2024
Мислења
367
Поени од реакции
459
Реков јас, државава треба прво да се ослободи од своите непријатели, па потоа да мисли на соседите... Има еден куп вакви изроди како оваа овцава погоре од DW што го задскрива кодошлукот под термините новинарка, колумнистка, и слични други зборчиња.

Луѓе платени од туѓи пари, за да серат се во државава, луѓе кои не ги интересира што Грција и Бугарија постојано не омаловажуваат, ама буна креваат за зборчето ,,Македонија" изговорено дома, во својата земја.

Ваквите заслужуваат крај ист како Мусолини што имал
Не си рекол ништо ти, тоа што го верглаш тука, овој наратив ви го насади у главите паторот. Се што размислува поинаку од вмро се изроди, кодоши, предавници, комуњари, соросоиди и треба да се спали на клада.

 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.416
Поени од реакции
40.237
Не си рекол ништо ти, тоа што го верглаш тука, овој наратив ви го насади у главите паторот. Се што размислува поинаку од вмро се изроди, кодоши, предавници, комуњари, соросоиди и треба да се спали на клада.

па тоа не е далеку од реалноста. Да не беа немаше да го продадат името, да го продадат газот на албанците и бугарите.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
27.115
Поени од реакции
85.237
Не си рекол ништо ти, тоа што го верглаш тука, овој наратив ви го насади у главите паторот. Се што размислува поинаку од вмро се изроди, кодоши, предавници, комуњари, соросоиди и треба да се спали на клада.

Што е бе пиле, кај изгубивте па уште сила покажувате :LOL: ...полека, полека допрва ќе квичите, веќе враќање на власт Амин, до тука ви било пишано, партијата ви е во фаза на распаѓање, 11 ден не можат да се совземат, тие што ве тапшаа по рамо од Европа ве пуштија низ клозет, така да следни избори и под 10 пратеници ќе отидете.
Ама пак убаво е што продолжуваш со квичење, секогаш сум расположен за свежо цедено Комуњато...

Мх, мх, мх... :kafence:
 

ausländer

Left the building
Член од
4 мај 2024
Мислења
367
Поени од реакции
459
Што е бе пиле, кај изгубивте па уште сила покажувате :LOL: ...полека, полека допрва ќе квичите, веќе враќање на власт Амин, до тука ви било пишано, партијата ви е во фаза на распаѓање, 11 ден не можат да се совземат, тие што ве тапшаа по рамо од Европа ве пуштија низ клозет, така да следни избори и под 10 пратеници ќе отидете.
Ама пак убаво е што продолжуваш со квичење, секогаш сум расположен за свежо цедено Комуњато...

Мх, мх, мх... :kafence:
Пивни си другар комуњато и уживај, и онака ништо паметно нема да пишеш. Туку ова радоста за пропаста на комуњарите не ти е на линија со партијата, just sayin'. Моментално најголема главоболка у белата палата е како да се одржи сдсм во живот.
 
Член од
22 јуни 2022
Мислења
942
Поени од реакции
1.212
Што е бе пиле, кај изгубивте па уште сила покажувате :LOL: ...полека, полека допрва ќе квичите, веќе враќање на власт Амин, до тука ви било пишано, партијата ви е во фаза на распаѓање, 11 ден не можат да се совземат, тие што ве тапшаа по рамо од Европа ве пуштија низ клозет, така да следни избори и под 10 пратеници ќе отидете.
Ама пак убаво е што продолжуваш со квичење, секогаш сум расположен за свежо цедено Комуњато...

Мх, мх, мх... :kafence:
СДС ќе се распадне, и се надевам дека ќе се распадне, додуша неминовно е тоа.

Него вие вмроните, што со вас? Над 250 илјади вмрони во оваа држава, штеточини кои подржуваат партија која еден ден рекламира патриотизам и македонски интереси а наредниот ден зад грб ја распродава државата коалиции со косовари терористи од учк.

И сега ќе ве читаме вас штеточините како распродавањето на државава на косово е новата реалност и дека ништо не сте можеле, а апасиев и максим биле проблемот.

Вие сте нерешливиот проблем на македонецот за жал, подолу од вас нема.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
27.115
Поени од реакции
85.237
Туку ова радоста за пропаста на комуњарите не ти е на линија со партијата, just sayin'. Моментално најголема главоболка у белата палата е како да се одржи сдсм во живот.
Него вие вмроните, што со вас?
Интересно е што ме сметате за вмрон, ви благодарам :pipi:
 
Член од
20 април 2023
Мислења
985
Поени од реакции
2.417
СДС ќе се распадне, и се надевам дека ќе се распадне, додуша неминовно е тоа.

Него вие вмроните, што со вас? Над 250 илјади вмрони во оваа држава, штеточини кои подржуваат партија која еден ден рекламира патриотизам и македонски интереси а наредниот ден зад грб ја распродава државата коалиции со косовари терористи од учк.

И сега ќе ве читаме вас штеточините како распродавањето на државава на косово е новата реалност и дека ништо не сте можеле, а апасиев и максим биле проблемот.

Вие сте нерешливиот проблем на македонецот за жал, подолу од вас нема.
neli te potsetuva odnesuvanjevo opishano pogore na edni vizioneri za koi ti glasashe i si go prodade chmarot? stvarno ne mi e jasno kako si gi opravduvash tie sranja a sudish za istite koga e druga partija? ima li troshka mozok vo taa komunjarska shuplina tvoja narechena GLAVA?
 
Член од
22 јуни 2022
Мислења
942
Поени од реакции
1.212
neli te potsetuva odnesuvanjevo opishano pogore na edni vizioneri za koi ti glasashe i si go prodade chmarot? stvarno ne mi e jasno kako si gi opravduvash tie sranja a sudish za istite koga e druga partija? ima li troshka mozok vo taa komunjarska shuplina tvoja narechena GLAVA?
Едниствено што имам гласано јас последниве години, е кога ја гласавме сестрати за штафета на годината. Она сепак со долгогодишно искуство како екс-комуњарка, имаше многу километри и беше далеку пред сите.
 
Член од
19 февруари 2023
Мислења
2.058
Поени од реакции
4.644
СДС ќе се распадне, и се надевам дека ќе се распадне, додуша неминовно е тоа.

Него вие вмроните, што со вас? Над 250 илјади вмрони во оваа држава, штеточини кои подржуваат партија која еден ден рекламира патриотизам и македонски интереси а наредниот ден зад грб ја распродава државата коалиции со косовари терористи од учк.

И сега ќе ве читаме вас штеточините како распродавањето на државава на косово е новата реалност и дека ништо не сте можеле, а апасиев и максим биле проблемот.

Вие сте нерешливиот проблем на македонецот за жал, подолу од вас нема.
Од Македонските националисти ти нема спас.
Македонија нема да падне на колена на мултиетнички хиени.
Малце песна да го блокирам Антон.
 

F.E.A.R.

The Harem King
Член од
11 јуни 2015
Мислења
827
Поени од реакции
1.295
Парва курвата,денеска Фуере пуштил добра изјава во врска за Македонија.

Прв пат да видам да ја нападне ЕУ за двојните аршини и нејзината членка Грција.За Грција пишал како може цело време Македонија да е крива кога од нејзината страна е целосно исполнет Преспа договорот а додека Грција нема ни ратификувано .Грците не се ментално предизвикани.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
27.115
Поени од реакции
85.237

Kajgana Shop

На врв Bottom