Плочки

Член од
23 август 2009
Мислења
176
Поени од реакции
31
Здраво сакам да прашам за искуства од плочки. Се нудат доста индиски плочки, прва класа лссерски сечени.Дали имал некој искуство со овие плочки?

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 

Knoppix

El Patrón
Член од
16 април 2012
Мислења
723
Поени од реакции
1.908
Искуство со плочки одлично, зборам за гранитни не знам дали се индиски мислам дека се турски, али подобро е во секој случај плочки од ламинат зашто се век, пројдеш избришеш и тоа е нема оштетувања и на изглед се многу убави. Мајсторите се малку скапи, а во последно време многу убави естетски и квалитетни плочки можат да се најдат за помала цена од порано.
 
Член од
23 август 2009
Мислења
176
Поени од реакции
31
Искуство со плочки одлично, зборам за гранитни не знам дали се индиски мислам дека се турски, али подобро е во секој случај плочки од ламинат зашто се век, пројдеш избришеш и тоа е нема оштетувања и на изглед се многу убави. Мајсторите се малку скапи, а во последно време многу убави естетски и квалитетни плочки можат да се најдат за помала цена од порано.
Буквално за индиско потекло ме интересираше, поради квалитетот, да не пукаат или лесно да се оштетуваат за подни зборам и купатилски ѕидни гранитни. А за споредба со ламинат декако дека нема споредба.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
18.081
Поени од реакции
9.727
Искуство со плочки одлично, зборам за гранитни не знам дали се индиски мислам дека се турски, али подобро е во секој случај плочки од ламинат зашто се век, пројдеш избришеш и тоа е нема оштетувања и на изглед се многу убави. Мајсторите се малку скапи, а во последно време многу убави естетски и квалитетни плочки можат да се најдат за помала цена од порано.
Дали знаеш со кое средство може да се очистат плочките испрљани од фугата?
 

AAbrat

*******
Член од
28 октомври 2015
Мислења
718
Поени од реакции
1.646
Дали знаеш со кое средство може да се очистат плочките испрљани од фугата?
Изгреби ги остатоците од фугата со шпакла, или ако немшаш можиш со скалпер.
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.327
Поени од реакции
21.791
Ne sum majstor ama posto pred nekoje vreme imav ista tema so majstorite. Gledaj da se podebeli i ne mnogu tenki oti pobrzo se krsat. Isto taka vidi dali krajojte i posebno cosevite se apsolutno perfektno seceni i isto taka vidi, dali se skroz ramni plockite znaci da ne se deformirani tuku da lezat 100% ramno. Pa dali bile indiski ili drugi mislam nema tolku vrska ili e kvalitetno ili ne. Imav plocki proizvedeni vo Arabija i isto taka bev skepticen ama bea perfektni za mestenje i kvalitetot odlicen.
 
Член од
15 декември 2017
Мислења
100
Поени од реакции
10
Ima li nekoj predlog za masinka za secenje plocki nemora da e profesionalna no da zavrsi rabota barem za edno kupatilk od 30 kvadrati.
 
Член од
13 ноември 2015
Мислења
14
Поени од реакции
0
Здраво,

Предложете некоја поевтина и убава на изглед варијанта за поплочување на веќе бетониран двор освен со кршен мермер или камен и бекатон?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom