Пластична хирургија во државна болница?

Член од
16 мај 2011
Мислења
4
Поени од реакции
0
Сакам да направам естетска корекција на нос и откако ја прочитав статијата на а1 за клиниката за пластична хирургија во Скопје ме интересира за нивната работа... Дали имате направено таму корекција на нос или било каква корекција? Дали сте задоволни? Дали има долги редици на чекање?
:kesa:
 
Член од
16 мај 2011
Мислења
158
Поени од реакции
85
Јас немам направено пластична хирургија на нос, а и не предлагам мислам дека уште повеќе нема да си задоволен од изгледот на носот, но сепак тоа е твоја одлука. А и многу е скапо.
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.617
Јас немам направено пластична хирургија на нос, а и не предлагам мислам дека уште повеќе нема да си задоволен од изгледот на носот, но сепак тоа е твоја одлука. А и многу е скапо.
Корекцијата на нос не мора да е естетска.
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Ми предаваа двајца професори од ОРЛ прошлиот семестар, едниот од нив работи искључиво на пластика на нос, и многу е успешен. Ни донесе слики од негови случаи, топ.
 
T

Tetro

Гостин
Јас немам направено пластична хирургија на нос, а и не предлагам мислам дека уште повеќе нема да си задоволен од изгледот на носот, но сепак тоа е твоја одлука. А и многу е скапо.
Не е скапо. Мислам дека се плаќа само за тоа што се лежи 2-3 дена во болница. А и добро работат. Информација од блиска пријателка, која се оперираше пред околу две години, поради проблеми со дишењето.
 

HellYeah

A Certified Drama Queen!
Член од
12 мај 2011
Мислења
25
Поени од реакции
10
Колку што знам,доколку операцијата ја правиш од здравствени причини,а не само од естетски,трошокот делумно (можеби и целосно) ти го покрива фонд за здравство. Е сеа за естетска ке си платиш,и тоа малце поповеќе.
 
Член од
5 октомври 2010
Мислења
975
Поени од реакции
308
Ме интересира од прилика како стојат цените за естетска корекција на нос ?
 
Член од
24 март 2012
Мислења
1
Поени од реакции
0
Vo Remedika rinoplastika so osteotomija (krshenje na koska) chini 96.000 -120.000 denari , a bez osteotomija (znachi samo korekcija na vrvot na nosot) chini 48.000 denari
 

Kajgana Shop

На врв Bottom