Планети

Член од
2 февруари 2022
Мислења
19
Поени од реакции
7
Здраво на сите форумџии, ајде дискустија околку ова. Кои планети се гледаат од нашата планета Земја, сега во овој период знам дека може да се забележи Венера, некој кој што има повеќе искуство нека сподели. секоја планета си има своја патека на движење, така да во одреден период од годината се гледаат и други планети, кои?? Сатурн на пример во кој дел од годината може да се види со телескоп. Некој кој што знае околу ова поконкретно нека објасни
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
2.885
Поени од реакции
1.476
со голо око ги иам видено венера, марс, јупитер. летно време речиси секоја вечер се видливи марс и јупитер. skyguide е добра апликација доколку те занима што гледаш
 
Член од
2 февруари 2022
Мислења
19
Поени од реакции
7
со голо око ги иам видено венера, марс, јупитер. летно време речиси секоја вечер се видливи марс и јупитер. skyguide е добра апликација доколку те занима што гледаш
А сега в овој период од годината се гледа само Венера, така? И ме интересира кога може да се забележи Сатурн?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom