Плазма топови и ласерски оружја

Дискусија во форумот 'Авијација' започната од Fenix955, 7 јануари 2012.

 1. Ron Burgundy

  Ron Burgundy

  Член од:
  29 јуни 2014
  Мислења:
  8.508
  Допаѓања:
  8.682
  сармат е реален, мислев на таа крстосувачката ракета со бескраен досег и ласерите. Исто и Циркон којзнае у која фаза е иако викаат дека е спремна.
   
 2. Zoran MKD

  Zoran MKD Мијак на квадрат.

  Член од:
  11 септември 2010
  Мислења:
  1.975
  Допаѓања:
  980
  Па Бурвјесник и не е нешто ново.
  Русите и америте си играле на Б/52 и на ТУ 142 со атомски реактор .
  Така да нее неверојатен.
  Имаат Роса А И Ранетс Е електронски пушки , рака на срце кои имаат домет 20 км за да расипат електроника . А Ласерот е за крстосувачки ракети.

  --- Споено дупло мислење, 4 март 2019 ---
  --- Споено дупло мислење, 4 март 2019 ---
  Ова не ми личи на подметачина
  Крылатаја ракета с јадерным двигателем «Буревестник»


   
  Последно уредено: 4 март 2019
 3. Zoran MKD

  Zoran MKD Мијак на квадрат.

  Член од:
  11 септември 2010
  Мислења:
  1.975
  Допаѓања:
  980
  И атомскиот Ту 95

  еве и видео
   

Сподели преку: