Пивски квасец во прав

Член од
19 ноември 2015
Мислења
87
Поени од реакции
86
Каде може да се најде, само да не е од Био Космос со набиени цени? Но во прав, не во таблети. А и какви се вашите искуства со него, помага ли за коса на пример?
:)
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
Сите б витамини поготово фолна (активна!) B9 и биотин B7 во големи дози помагаат (фолната не треба и не смее да се предозира, не е како другите б витамини)

Колку пари сакаш да потрошиш за да го решиш проблемот, кога ти е последна крвна слика - какви ти се резултатите, колку години имаш, каков проблем имаш со косата итн?

Дај повеќе детали.
 
Член од
19 ноември 2015
Мислења
87
Поени од реакции
86
Не е битно тоа, сам си знам за тоа, туку чисто ме интересира каде има поевтино, не затоа што 250 ден. за 200 грама е толку многу туку затоа што е држење монопол. Виталиа пред да престане да го прави имаше цена од 127 ден. за 250 грама. А во Србија е неполни 3 евра за 400 грама. Некој ми рече ако имам познат вработен во Пивара да ми набави, ама немам. :)
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
Битно е, пошто постојат луѓе кои мора да внесуваат специјална форма на фолна киселина, за истата да биде ефективна - ако си од тие, б витамините нема да ти помогнат сем ако не пиеш активен б комплекс.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom