Педагошки факултет

butterfly8

peperutce
Член од
17 март 2009
Мислења
96
Поени од реакции
5
Колку што можев да приметам нема тема за студентите на педагошки па ми изгледаше малку дискриминирачки:)
Значи сите што студираат на педагошки(можат и други нормално) овде можат да си поставуваат прашања и да се делат совети, искуства... Знаете веке:)
 

butterfly8

peperutce
Член од
17 март 2009
Мислења
96
Поени од реакции
5
Ako ima nekoj ovde od pedagoski:))) me interesira dali znae koga ke bide ispitot po sociologija
 
Член од
22 јануари 2008
Мислења
425
Поени од реакции
8
dal moze da mi kazete poveke za smerot za odbrana?
 
Член од
6 јули 2009
Мислења
491
Поени од реакции
16
Да не знае некој кога се пријавувањава за септемвриска и дали воопшто има нешто истакнато по факултетов?
 
Член од
6 јули 2009
Мислења
491
Поени од реакции
16
Ноемвриска нешто да не знае некој дали е истакната (одделенска настава, стара програма)?
 
Член од
18 ноември 2010
Мислења
2
Поени од реакции
0
Луѓе потребно ми е итна помош од сите студентки на педагошки факултеет или што се разбираат во педагогија. Треба да напишам рецензија за педагошки час а појма немам како се пишува,бидејќии не студирам на педагошки. Кој знај нека казува секоја помош е добредојдена ...:)
 
Член од
31 мај 2011
Мислења
2
Поени од реакции
0
Напишав и во темата Семинарски, ама да пишам и тука, поголема е веројатноста за помош. Значи, ми треба семинарска по методика на зпо! Благодарност однапред...
 
Член од
28 септември 2011
Мислења
14
Поени од реакции
1
Јас мислам да се запишам на факс педагошки ама во Битола што е ве молам подетално да ми кажеш за што се учи во него и што можем да работам со овој факултет?БЛАГОДАРАМ !
 
Член од
20 август 2008
Мислења
92
Поени од реакции
13
Топло ти препорачувам тебе и на сите оние што ги познаваш, да не се запишувате на педагошки. На било кој смер. Ако одиш таму за да земиш диплома само супер е ама ако одиш за да научиш нешто не тргнувај, оти јас го заборајв и то шо го знаев порано :) Ако е касно пишано моево мислење и ако си се запишала се гледаме на факултет :)
 
P

puppete dolly

Гостин
Јас мислам да се запишам на факс педагошки ама во Битола што е ве молам подетално да ми кажеш за што се учи во него и што можем да работам со овој факултет?БЛАГОДАРАМ !
Јас учам таму.Имаш неколку смерови:одделенска настава,воспитувачи,наставник по о-те-пе и информатика.Доколку си заинтересирана за јазици имаш:англиски-македонски,француски-македонски,германски-македонски.Е сега ако се запишеш на јазик,со стекнатата диплома имаш право да предаваш и англиски и македонски(француски и германски исто,во зависност од тоа кој си го одбрала).Одделенска настава ти е наставник во основно од прво до четврто,воспитувачи во градинка,игротека итн.Само во последно се слуша дека катедрата за одделенска настава можно е да биде затворена,да паузира зато шо има прилично голем број студенти.Јас сум на англиски,сеа за сеа сум задоволна.Добро е што со дипломата која ќе ја стекнам имам право да ги предавам двата јазици што е предност.
 
Член од
20 октомври 2009
Мислења
38
Поени од реакции
0
Јас сум вонреден студент на Педагошки факултет во Скопје група Предучилишно воспитание на македонски јазик, па ги молам сите колешки кои студираат исто, а се редовни студенти ако може некоја да се јави, ми требаат материјали од предавањата кои сте ги слушале за I семестар.
 

*MajA*

I love myself...sometimes I don`t
Член од
22 април 2008
Мислења
215
Поени од реакции
8
Јас учам таму.Имаш неколку смерови:одделенска настава,воспитувачи,наставник по о-те-пе и информатика.Доколку си заинтересирана за јазици имаш:англиски-македонски,француски-македонски,германски-македонски.Е сега ако се запишеш на јазик,со стекнатата диплома имаш право да предаваш и англиски и македонски(француски и германски исто,во зависност од тоа кој си го одбрала).Одделенска настава ти е наставник во основно од прво до четврто,воспитувачи во градинка,игротека итн.Само во последно се слуша дека катедрата за одделенска настава можно е да биде затворена,да паузира зато шо има прилично голем број студенти.Јас сум на англиски,сеа за сеа сум задоволна.Добро е што со дипломата која ќе ја стекнам имам право да ги предавам двата јазици што е предност.
Дали истите смерови ги има и на постдипломските студии? Ако имаш некоја дополнителна информација, те молам извести ме :)
 
Член од
4 ноември 2013
Мислења
113
Поени од реакции
20
Колку години е факултетот за предучилишно воспитување? На интернет нема многу информации,некаде пишува 3, некаде 4.
 
Член од
4 ноември 2013
Мислења
113
Поени од реакции
20
Ми требаат пoвеќе мислења за педагошкиот факултет. Ќе може ли некој да ми објасни повеќе за наставник од прво до четврто?
Што се учи, дали е тешко, дали примаат со послаб успех, колку примаат годишно и слично... :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom