Парфеми

Член од
9 јуни 2014
Мислења
43
Поени од реакции
20
Od Bugarija go naraca so dostava do Makedonija? Ako da, kolku e shipping cena i dali imase problem so carina. Jas imav naracano 4 dekanti od fragrantworldshop.com pred 1-2 meseci i se bese super, ama tie bea 4x3ml sisenca. Ova tvoevo e >100ml eau de toilette.
Za kolku vreme stigaat parfemite do MK od fragrantworld shop, kolku e postarina i dali podlezat na carina bidejki se po 3,5,10ml?
Original se?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
17 јуни 2020
Мислења
7
Поени од реакции
2
Za kolku vreme stigaat parfemite do MK od fragrantworld shop, kolku e postarina i dali podlezat na carina bidejki se po 3,5,10ml?
Original se?


Ne znam tocno kolku vreme patuvaa, bese pred 2-3 meseci, ama stignaa brzo. Davacki ne plativ nikakvi. Za kvalitet, spored miris i dolgotrajnost, definitivno treba da se original. Naracav 4 dekanti za proba, parfemi koi dotogas ne sum gi probal.
 

TE-EN

кибицер
Член од
18 септември 2009
Мислења
50
Поени од реакции
5
Порано имаше прашање за Ronhill Black eau de cologne.,но не се разви темата.Овие колонски ги произведуваше KRKA, беа и сеуште со мирисот се незаменливи. Ги имаше, brown, red, silver, black. Black беше претерано убав, и после перење во машина, алиштата сеуште мирисаа. Знам дека не се произведуваат повеќе, но некој од постарите продавачи во парфимерии, може ќе се сети, сега го има истиот мирис ама под друго име.Сега скоро се разминав со еден човек и ми замириса на Ronhill black, ми идеше да го запрам и да го прашам со што е намирисан, ама си реков да не си помисли овој пешко е и да ми ја здрви една. Ако може некој да се присети на овие колонски, може да откриеме како се крстени сега. b1581a4a67d95a0754adcdeb74.jpeg
 
A

Avenger99

Гостин
Некој да сподели искуство со Montale парфеми? Поточно Black Aoud ? Не сум во можност да го пробам, би го нарачал на слепо, ми треба за зима.
Викаат дека доста трае, меѓутоа дека има доста женска нота на роза?! Некој да го имал, или пробал?:unsure:
 

Македонец

мразам патетика во натпис
Член од
12 февруари 2007
Мислења
3.928
Поени од реакции
3.812
Да споделам искуство со @Psyside, купив на 2 пати од него деканти.

Парфемите се повеќе од очигледно оргинали, мирисаат феноменално, и повеќето од тие кои ми ги препорача искочија многу добри. Некои од нив траат по 24h +
А другите 12h најмалце, пакување одлично, едниот пат не ме ни дочека да му платам, ги прати декантите така у доверба спакувани одлично,
заштитени повеќе од соодветно, врвни niche парфеми достапни по половна цена, да се проба и повеќе од тоа, згора на тоа гратис хај енд семплови со нив!


Испорака другиот ден, ни 2 дена не поминаа, достава на врата директно на негова сметка, не да се јавуваш па да идеш по магацини, EMS.

Нови фаворити си најдов, препорачувам соработка без размислување.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ако може ПП за деканти @Psyside :)
 

Македонец

мразам патетика во натпис
Член од
12 февруари 2007
Мислења
3.928
Поени од реакции
3.812
Да споделам искуство со @Psyside, купив на 2 пати од него деканти.

Парфемите се повеќе од очигледно оргинали, мирисаат феноменално, и повеќето од тие кои ми ги препорача искочија многу добри. Некои од нив траат по 24h +
А другите 12h најмалце, пакување одлично, едниот пат не ме ни дочека да му платам, ги прати декантите така у доверба спакувани одлично,
заштитени повеќе од соодветно, врвни niche парфеми достапни по половна цена, да се проба и повеќе од тоа, згора на тоа гратис хај енд семплови со нив!


Испорака другиот ден, ни 2 дена не поминаа, достава на врата директно на негова сметка, не да се јавуваш па да идеш по магацини, EMS.

Нови фаворити си најдов, препорачувам соработка без размислување.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Потполно се согласувам и го потврдувам напишаното од @BloodyJesus

Премиум парфеми по екстра цена и плус техничка подршка од @Psyside :)

И да не заборавам гратис семплови од премиум парфеми!

Јас ги добив истиот ден на мое инсистирање пошто неможев да дочекам :)
 
Последно уредено:

k3b

Член од
17 декември 2010
Мислења
2.808
Поени од реакции
4.280
Кај комшиите...Штета вакво нешто да се пропушти. TF на 50% цела колекција






Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
25 декември 2018
Мислења
541
Поени од реакции
559
Tom Ford ретко скоро да не дава попуст на нивните парфеми .... уште ме боли срцево што лупнав толку за BO 100ml
 
Член од
25 декември 2018
Мислења
541
Поени од реакции
559
Другари да не знае некој каде може да се набави Armaf Club de Nuit Intense Man во Македонија ???
 
Член од
16 октомври 2020
Мислења
4
Поени од реакции
0
Zdravo na site. Me interesira dali nekade vo Mk moze da se najde parfemot Valentina by Valentino? 375x500.12770.jpg
I isto me interesira dali Eliksir ima sansa da prodavaat fejk? Bidejki za Schatzi imav slusnato deka fejk prodavale ..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom