Парфеми

Член од
12 август 2012
Мислења
180
Поени од реакции
24
Здраво дали се добри тестерите што ги продаваат на интернет некое искуство да сподели и од кај да нарачам .
 
Член од
17 јуни 2020
Мислења
6
Поени од реакции
2
Здраво дали се добри тестерите што ги продаваат на интернет некое искуство да сподели и од кај да нарачам .
Јас нарачувам од fragrantworldshop.com. Оригинали се и има достава до Македонија. Нарачував и од еден шпанец од ebay, ама го нема него повеќе.
 
Член од
12 август 2012
Мислења
180
Поени од реакции
24
Дали некој продава тестери во оргинално пакување со barcode?
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.572
Поени од реакции
18.173
На luxdecants Сега имате шанса да го пробате Xerjoff Symphonium, еден од најдобрите ако не и најдобриот гурмански парфем кој сум го пробал.

Спаѓа во најлуксузната колекција на Xerjoff, 17/17.

 
Последно уредено:

ElindHost

ElindHost
Член од
27 јуни 2011
Мислења
28
Поени од реакции
14
ЗДраво, каде може во МК да се најде Pino Silvestre знае некој ??
Screenshot_20220227-192613_Chrome.jpg
 
Член од
13 мај 2013
Мислења
55
Поени од реакции
0
Има некој пробано од Loris парфемите, дали се добри и трајни?
 
Член од
24 септември 2016
Мислења
397
Поени од реакции
550
Isto bi prasal dali nekoj probal od Boutique du parfumerie vo East Gate dali se dobri i trajni?
 
Член од
7 октомври 2015
Мислења
28
Поени од реакции
7
Здраво дечки. Решив да купам некој поскап парфем, меѓутоа везе немам кој е како што. Ако може некоја препорака од luxdecants.mk, бидејќи имаат деканти од одредени парфеми. Па ако може некоја препорака од поискусни, знам дека секој има различен вкус затоа ете кажете 2-3 деканти. Најбитно ми е да е трае што подолго, да не е премногу нападен, едноставно да се приметува кај и да идеш. Се мислев Ерос и Прада..
 

k3b

Член од
17 декември 2010
Мислења
2.808
Поени од реакции
4.279
Здраво дечки. Решив да купам некој поскап парфем, меѓутоа везе немам кој е како што. Ако може некоја препорака од luxdecants.mk, бидејќи имаат деканти од одредени парфеми. Па ако може некоја препорака од поискусни, знам дека секој има различен вкус затоа ете кажете 2-3 деканти. Најбитно ми е да е трае што подолго, да не е премногу нападен, едноставно да се приметува кај и да идеш. Се мислев Ерос и Прада..
Zemas dekant i testiras.. Parfem po preporaka ne se kupuva. Se e znak na vkus..

Odi na niche ako imas moznost..


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom