Парагвај - Шпанија | 1/4 финале | 03.07.2010 |

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.862
Поени од реакции
7.243
primetuvate deka Torres ja koci igrata,odma se vide razlikata pri negovata izmena so Pedro
A tores da ne bese smenat so fabregas :kesa:
Во секој случај супер утакмица посебно второто полувреме доживувања до бескрај и коментаторот на мтв е :nesvest:Лудница сум се топнал од :pos2:
не требаше кардозо да шутка по правилото над тој што е напрване пеналот не смее да шутка ама тоае немаа сила за 90 минути се виде да беше некоја па салам реперзентација ќе ги здрвеше шпанците сега се надевам дека швабите ќе му опнат едно 4 комада и торес како и другите звзди ќе ги пакува куферите без постигнат гол :smir:
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.610
Многу сум задоволен од натпреваров.Мислев дека Парагвај нема да даде никаков отпор,но страшно ме демантираа.Прекрасен натпревар.Виља и понатаму не престанува да ги кине мрежите.Brilliant!!
 
Член од
20 ноември 2009
Мислења
8.150
Поени од реакции
8.893
Супер утакмица.....Кардозо да го дадеше пеналот можеби сега ќе беа во 1/2 финале....
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.185
Поени од реакции
4.005
Можеби не беше толку играта но сепак заслужена победа на Шпанија бидејки имаа повеќе шанси:toe:,ке биде тешко со Германија но мислам дека Шпанија ке побди пак
 
B

boki10messi

Гостин
Бев сигурен дека Икер ќе го одбрани пеналот. И го направи тоа. И по којзнае кој пат докажа зошто е пред Валдес и Реина.
 
Член од
25 август 2009
Мислења
2.078
Поени од реакции
1.243
Иниеста и Касилас најзаслужни...пробивот на Иниеста беше феноменален, ги исполегна играчите на Парагвај и проигра со Педро..штета што овој промаши, sakav toj da ja re[i hehehe
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
Ајде да не издвојуваме поеднинци.За прв пат после 60 г во 1/2 финале.ВАААМОССССССССС!!!!
 
Член од
18 септември 2007
Мислења
2.547
Поени од реакции
33
Каква шанса пропушти Парагвај. Жал ми беше за тој што го утна пеналот, се утепа од плачење на крајот на натпреварот, како ли ќе се врати дома.

Сега барем ќе гледаме реприза на финалето од Европско.
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
Фала Богу кога цел тим е од Каталуња! :P

Доколку Виља не налеташе за голот, Педро ќе беше најголем трагичар заедно со Алонсо. При Силва, Мата и Навас на клупа не се иде со Педро. Разликата ја направи Иниеста од кога се разигра и Фабрегас. Од кога излезе Торес, Виља отидна у средина и на Иниеста му се ослободи страната, таму треба да го стави Дел Боске и од почеток.
Педро!Педро е тој што ја направи разликата.
Кого било да ставеше од Силва,Мата,Навас или Љоренте,ќе им требаше уште 10 години да дадат гол.

А за Виља немам зборови,моментално најдобриот шпиц.
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
^ Која разлика бе,да е жив Иниеста што проби се а овој дрвово од цел гол стативана ја погоди.
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
^ Која разлика бе,да е жив Иниеста што проби се а овој дрвово од цел гол стативана ја погоди.
Тоа дрво кога влезе,ја рашири играта...не играа нон стоп по средина(иако така падна голот).
А Алонсо дрвото?:tv:
 
Член од
14 јануари 2008
Мислења
4.251
Поени од реакции
909
^ Која разлика бе,да е жив Иниеста што проби се а овој дрвово од цел гол стативана ја погоди.
Конечно влезе вистинско крило во игра, ТОА е разликата. Незнам како очекува да игра без крило Дел Боске, се мачи Шпанија цело светско. Па уште коа видов Фабрегас на местото на Торес, бев сигурен дека ќе го изгубат натпреварот Шпанците. Али си ја поправи грешката стариот, Педро место Чаби и фурај.
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
^ Така кога ти кратат концентрација.Што не го промаши првиот?Што ја рашири играта бе во 80 мин.Кога го дадоа голот,тогаш и јас ќе си играв полесно.

--- надополнето ---

А Фабрегас треба да му даваат поголема минутажа место Чави.
 
Член од
14 јануари 2008
Мислења
4.251
Поени од реакции
909
^ И ја истото го викам веќе два месеца :) Фабри на местото на Чави, Чави до него а Алонсо на клупа. Ама никој не не слуша. :pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom