Папагали (општи дискусии)

  • Креатор на темата mRnO
  • Време на започнување
Член од
1 јануари 2010
Мислења
1.912
Поени од реакции
1.420
И така е домашен папагал, грижи се за него, тоа е тоа...
Нема да го пушташ сам во природа да живее...
Може евентуално на ветеринар да го однесеш да го прегледа, ама не знам што би направил...
 

head

ЧОВЕКОТ СО МАЛО ТЕЛО
Член од
15 септември 2005
Мислења
1.358
Поени од реакции
509
Дечки еден совет....
уште едно папагалче ми долета денес на тераса, питомо е, пие вода од поилката кога ќе му дадам, ама бега кога ќе се обидам да го фатам ...
кажете чаре како да го фатам

п.с машко е, така?


Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.584
Поени од реакции
81.164
Дечки еден совет....
уште едно папагалче ми долета денес на тераса, питомо е, пие вода од поилката кога ќе му дадам, ама бега кога ќе се обидам да го фатам ...
кажете чаре како да го фатам

п.с машко е, така?


Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
Гледам имаш уште еден папагал, такада не го ставај во ист кафез со другото папагалче. Ако е касно денес, утре оди купи уште еден кафез, ефтини се негде 300 денари, и утре пробај да го фатиш, вечерва остави го слободен во станот. Утре кога ќе се стемни, изгаси ги сите сијалици и полека фати го, папагалите воопшто не гледаат ноќе.
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.242
Поени од реакции
27.584
Дечки еден совет....
уште едно папагалче ми долета денес на тераса, питомо е, пие вода од поилката кога ќе му дадам, ама бега кога ќе се обидам да го фатам ...
кажете чаре како да го фатам

п.с машко е, така?


Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
Probaj so mreza nekako.
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Најдобра храна,најпогодна за ЗЕБИ да ми препорача некој ???
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.952
Поени од реакции
14.703
Кој не чувал Розе Колинс, незнае што е напаст...катастрофа....елементарна непогода... :vozbud:
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031
Postojat li veterinari koi pomagaat okolu ptici ili slabo?
Има..Јас ги носев кај еден позади школото Коменски. Дечково е топ...Канаринецот некако скрши нога, му ја стави во лонгета :)
Го носев и папагалот му даде некаков антибиотик веднаш се оправи.
 

head

ЧОВЕКОТ СО МАЛО ТЕЛО
Член од
15 септември 2005
Мислења
1.358
Поени од реакции
509
Има..Јас ги носев кај еден позади школото Коменски. Дечково е топ...Канаринецот некако скрши нога, му ја стави во лонгета :)
Го носев и папагалот му даде некаков антибиотик веднаш се оправи.
оваа ли е?


Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
 
Q

qazwsxedc

Гостин
Дечки имам папагалче тигрица, сега во последно време како тешко да дише и да се мачи, поточно од време на време испушта по некој звук додека дише. Си јаде и си пие нормално ама ова со дишењево ми е чудно. :unsure: Да не има некој претстава што би можело да и биде? :)
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.207
Поени од реакции
4.944
-Од што можи да отемни носето на папагалот (старост или удрено нешто) ? Од розево за краток период се направи како темно кафеаво.
-Некој додаток за повеќе да јади од храната, слабо ми јади, му давам бар клас и витамини во вода, нешто друго ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom