Пазарење - Велосипеди - Делови

  • Креатор на темата .Lost Angel.
  • Време на започнување
Член од
24 јули 2008
Мислења
651
Поени од реакции
132
Сакам да купам солиден велосипед...... појма немам за тие работи xD нека ми дај некој совет за каков велосипед да земам..... да речиме до 15 000 ден...... од Крушево сум инаку :D
 

Ace Ventura

The samurai...
Член од
3 декември 2007
Мислења
383
Поени од реакции
59
Едно прашање...нешто не ми е во ред со велосипедот, па сакам да го однесам некој да види што му е и ако е ефтино да ми го среди...каде можам да го однесам во скопје..освен Вучко...
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
10.845
Поени од реакции
8.514
Kupuvam aluminiumski ram 52, 54, 56 cm
 
Член од
13 јануари 2013
Мислења
1.406
Поени од реакции
975
Не знам дали е вистинската тема пошо не можам друга да најдам, кажете ми како можам да го исчистам ланецот и ѕвездите на велосипед од маснотии кои се насобрани?
 
Член од
4 јули 2008
Мислења
6.118
Поени од реакции
1.869
Не знам дали е вистинската тема пошо не можам друга да најдам, кажете ми како можам да го исчистам ланецот и ѕвездите на велосипед од маснотии кои се насобрани?
WD40.
 
Член од
4 јули 2008
Мислења
6.118
Поени од реакции
1.869
После тоа би ти препорачал да го подмачкаш со парафинско масло.Лубрикант е,не нагризува и не се лепи прашина на него.Само ќе треба да го подмачкуваш почесто (ако возиш по земја еднаш на 2 недели).
 
Член од
13 јануари 2013
Мислења
1.406
Поени од реакции
975
После тоа би ти препорачал да го подмачкаш со парафинско масло.Лубрикант е,не нагризува и не се лепи прашина на него.Само ќе треба да го подмачкуваш почесто (ако возиш по земја еднаш на 2 недели).

Не сум возел бајаги време, па реков летово да го повозам. Сеа да видам со вд-то прво да го средам, а за подмачкување ќе му ставам масло (стандард работа) ;). Инаку фала за советот.:)
 
Член од
13 мај 2013
Мислења
198
Поени од реакции
24
Здраво до сите,дали некој користи/користел или има слушнато за велосипед драг..? Дали сте задоволни маани недостатоци и тн. поздрав
 
Член од
13 септември 2009
Мислења
549
Поени од реакции
427
Дечки со што се чисти ланецот и зупчаниците? Кое средство за одмастување го користите и што пари се?
 
Член од
17 ноември 2011
Мислења
25
Поени од реакции
29
Prodavam velosiped rog.Donesen mi e od shvajcarija.So shimano oprema, novi dupli bandazhi, novi rubena gumi (2 meseca vozeni) xlc nov volan i stem (za MTB).Modelot e star, no redovno servisiran vo sjajna sostojba, so mnogu novi delovi.Perfekten e za vozenje niz grad a i za poekstremno vozenje.Cena 250 evra (mozhe i da se iscenkame malku :)). Tel 077 809 537
 

Attachments

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
9.320
Поени од реакции
11.069
Дечки увек ми било идиотски ова молење за лајкови, али ќе ми значи ако некој залепи по еден клик овде :)
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
7.801
Поени од реакции
14.416
Picture 998.jpg Picture 999.jpg Picture 1000.jpg за рам, во средина што е, целосно метален-оригинал,евтино.
 
На врв Bottom