ПМФ-Географија

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.459
Поени од реакции
10.156
Честитки на сите запишани на географија. На право место сте.

Се надевам дека за две години ќе ми честиташ и мене :)

ПС:Па и ако водиме некои тешки дискусии Арсенал-Ливерпул :pos:
 
Член од
16 септември 2013
Мислења
702
Поени од реакции
691
Се запишав на ГИС. Има некој искуство со овој смер?
 
Член од
16 септември 2013
Мислења
702
Поени од реакции
691
Jас, горе - долу :D
Кажи шо ти треба :D
Хаха. За сега ништо :D Го земав за изборен тематска картографија пошо слушнав дека бил добар избор. Иначе ме интересира дали мора сите книги да се нови и какви се тестовите, со заокружување или отворени прашања?
 
Член од
8 јуни 2007
Мислења
6.102
Поени од реакции
12.199
Хаха. За сега ништо :D Го земав за изборен тематска картографија пошо слушнав дека бил добар избор. Иначе ме интересира дали мора сите книги да се нови и какви се тестовите, со заокружување или отворени прашања?
Со оглед дека си на ГИС смер, изборот не е добар, туку одличен. Ќе ти треба тој предмет.

Инаку, знаеш, во денешно време, ништо не се мора, бар во поглед на образованиево. Си има книги, ке видиш како што, ке прашаш колеги, асистенти, ова она, па ке си осознаеш сам што понатаму со книгите. Иако е убаво да имаш книга, а не фотка, макар и на старо да ја пазариш/позајмиш.

Што се однесува на колоквиумите/испитите, зависи од професорот. Има и на заокружување/дополнување. Има и на есејски прашања. Тоа, ке видиш со време кој како преферира.
 
Член од
21 септември 2013
Мислења
1
Поени од реакции
0
Здраво

Сакам да купам "Картографија" - Благоја Маркоски на старо ако има некој од повисоките години што ја продава нека пиши, поздрав
 
Член од
16 септември 2013
Мислења
702
Поени од реакции
691
Здраво

Сакам да купам "Картографија" - Благоја Маркоски на старо ако има некој од повисоките години што ја продава нека пиши, поздрав
Тешко да ја најдеш. Истата се користи и за други предмети (во втора и трета) па не ја продаваат.
 
Член од
4 ноември 2013
Мислења
113
Поени од реакции
20
Се знае ли до кога ќе биде во мирување смерот наставна географија?
 
Член од
25 ноември 2014
Мислења
1
Поени од реакции
0
Dali nekoj sto studira na institutot po geografija moze da mi pise e-mail od profesorot Nikola Panov ili priemno vreme. Ili pak da mi kaze kade mozam da ja kupam ili fotokopiram negovata kniga "Turisticka valorizacija na manastirite vo Republika Makedonija" ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom