Оружја!

Член од
19 март 2007
Мислења
6.574
Поени од реакции
163
Сите муабети за м-ката тука! За мене многу прецизно и јако оружје шо плеска главчиња ненормално! Сега големата загатка ............ дали е подобро да играш со придушувач или без придушувач и зошто така?

едит од кенгур:
Еве тема каде што ќе се искажете кој со кое оружје игра, кое е подобро во својата класа, нивни карактеристики и тн. Значи, се` во врска со оружјата во играта.
 

SnIkErS

oNly oNe tAsTe
Член од
17 април 2007
Мислења
17
Поени од реакции
0
prvo wtf is "PRIDUSUVAC" navede kengur neznam samo kaj bese zatoa kako i zosto sluzi i kako se vika....pobaraj niz forum

btw:ke zaginete od mrza....
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.494
AWPAWPAWPAWPAWPAWPAWPAWPAWPAWPAWPAWPAWPAWPAWPAWPAWPAWPAWPAWPAWPAWPAWPAWPAWP

Мислам дека бев јасен .

Btw , пригушивач
 
Член од
19 март 2007
Мислења
6.574
Поени од реакции
163
SnIkErS напиша:
prvo wtf is "PRIDUSUVAC" navede kengur neznam samo kaj bese zatoa kako i zosto sluzi i kako se vika....pobaraj niz forum

btw:ke zaginete od mrza....

Чекај не знаеш што е придушувач!?!?!?!?!:tapp:
Silencer - тоа што го ставаш на втор клик за дали м-ката да ти пука гласно, или тивко!:ban?:
 

kpbKENGUR

Devil's Advocate
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.132
Поени од реакции
201
пригушивач е правиот поим, но се користи и придушувач. како и да е, јас користам највеќе м-ка и калаш. и чат-пат а-ве-пе.
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
34
Поени од реакции
0
jas ja igram bez pridushuvac ili kako se vika :)
 

kpbKENGUR

Devil's Advocate
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.132
Поени од реакции
201
вака, да не забегуваме! не е предмет на темата пригушивачот/придушувачот или како и да е! секој нека го користи поимот кој што го сака, битно е да се разбереме. на крај краева користете silencer и готово.
назад на темата. задржете се и кажете за вашето омилено оружје, јачина итн карактеристики доколку сакате.
 
Член од
19 април 2007
Мислења
629
Поени од реакции
37
За мене најефективно орузје е Famasot...Дефинитивно најбрзо моеш да дадеш HeadShot,(со burst fire) а истотака многу набива комплекси(си знаат кој се:pos: ).:helou:
 

Razor

u jelly?
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.543
Поени од реакции
166
aa ke letne a-ve-pe -to ili kalasot tuka,i em 16kata da ne ja zabroraveme
 

bitchar

strike/neo-_8{
Член од
3 април 2007
Мислења
98
Поени од реакции
0
m4a1
Ime:
Colt M4A1 Carbine Proizveden:Kolt Faerarms (Amerika)
Cena:3100$ (samo za kanteri) Municija:5.56mm,30 kur{umi vo {ar`er i 90r
Ja~ina na pukawe:4 (3) Brzina na pukawe:3
Preciznost:3 (2) Tivkost:2 (5)
Brzina na menuvawe na {ar`er:3 Podvi`nost:3
Vtora opcija:So i bez pridu{uva~ Oblast na dejstvuvawe:Blisku-Sredno
Opis:Ova oru`je e edno od najpopularnite oru`ja kaj kanterite.Ima nenormalno dobri karakteristiki.Mnogu e lesno za kontrola,ima prili~no golem {ar`er,so pridu{uva~ go steltuvate va{eto pukawe,a bez pridu{uva~ ova oru`je e prav monstrum bidej}i e pojako od AUG-to i od Komandoto.
Trikovi:Ova oru`je bes pridu{uva~ ima ista mo}nost kako i kala{ot (AK-47).Stavete go pridu{uva~ot zasolnete se mesto gade {to imate otvoren vidik i ~ekajte go neprijatelot da namine.Otkako }e go zabele`ite po~nete da pukate kon nego so priodi~ni rafali.Dokolku ne go uiete izvadete go pridu{uva~ot i pravo vo juri{ nakaj nego.
ak-47
Ime:AK-47 (Kala{) Proizveden:Kovrov Plent (Rusija)
Cena:2500$ (samo za teroristi) Municija:7.62mm,30 kur{umi vo {ar`er,90r
Ja~ina na pukawe:5 Brzina na pukawe:4
Preciznost:1 Tivkost:1
Brzina na menuvawe na {ar`er:5 Podvi`nost:3
Vtroa opcija:Nema
Oblas na dejstvuvawe: Blisku-Sredno
Opis:Ovaa pu{ka e najpoznatata i najpopularnata pu{ka vo svetot.Ima golema mo}nost i ja~ina na pukawe.Mnogu e eftina vo oblasta na pu{kite a raspolaga so mnogu dobri performansi.Ima kalibar od 7.62mm koj {to go nema ni M249 Para(5.1),koja ima 5.56mm kur{umi.Dodeka samo vakvi kur{umi so ovie performansi imaat nekoi snajperi vo kanter.
Trikovi:Ovaa pu{ka ima brz repetirawe pa zatoa pukajte brzo i ne se sekirajte za repetiraweto.Bidej}i ima golema ja~ina na pukawe,mo`ete da pukate preku potenki yidovi i da razbudite od spiewe po nekoj kamper.

со овие оружја играм најчесто мка и калаш

и на крај за а-ве-пе

Ime:Arctic Warfire Police Proizveden:Akurasi Inter. (Anglija)
Cena:4750$ Municija:10 kur{umi vo {ar`er i 30 rez
Ja~ina na pukawe:5 Brzina na pukawe:1
Preciznost:5 Tivkost:1
Vreme na promena na {ar`er:2 Podvi`nost:2
Vtroa opcija:2h zum,6h zum Oblast na dejstvuvawe:Daleku-Ekstremno
Opis:Ovoj snajper e najpopularniot sanjper vo kater-strajk.Negovata cena e dosta golema,dosta e te`ok.Raboti na princit eden pogodok,eden mrtov,{to nemora da zna~i.Dokolku trojca protivnici se slu~i da bidat eden pozadi drug,site trojca kup~e bez nikakvi problemi.Isto taka probiva i ubiva preku potenki zidovi.
Trikovi:Kamperite koi go koristat ovoj snajper imaat problemi so bliskite neprijateli i vo taa situacija se pra{uvaat {to da pravat.Nekoi probuvaat so posledni sili da pogodat a neki pak gi vadat svoite pi{toli.Mojt sovet e umri so snajperot.Bar jas taka gi procenuvam rabotie.Vo sekoj slu~aj ke bidete mrvi 1% nema.Koga }e vi se dobli`i protivnikot pukajte bez zum.
 

SCORPIO__20

Your sex is on fire
Член од
1 февруари 2007
Мислења
4.380
Поени од реакции
71


The most powerfull weapon in the world !
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.494
Аман бе Бичар, ме уништи со фонтот... Инаку Скорпио е во право. Ако знаеш AWP тешко дека некој ќе се спротистави
 

LaVista

Traumatic Playground
Член од
31 јануари 2007
Мислења
4.183
Поени од реакции
958
емка без пригушувач... поарно здравје
 

bitchar

strike/neo-_8{
Член од
3 април 2007
Мислења
98
Поени од реакции
0
Јас не реков ништо а тоа го погрешка беше двапати стиснав хехе=)

а иначе ви предлагам да го послушата трикот за мката многу ке ви користи
 

Kajgana Shop

На врв Bottom